NOVINY

8. mája 2024

Pozvánka na UDALOSTI

!!! Základná lekcia !!! Ako ste mnohí žiadali. 

Stretnúť sa osobne, ovoňať oleje a vyskúšať si ich, to nič nenahradí. Stretneme sa v "Terapke" na Mierovej. Je to budova vedľa Evanjelického kostola, vchod od ulice, stlačte číslo 10 a symbol zvončeka. Rezervujte si miesto tak, že kliknete na formulár, alebo napíšete mne (Irena, 0903236230), alebo Zdenke (0903 309 017). 

Pre koho je lekcia určená? Pre všetkých - úplne nových, aj skúsených. Veľmi sa na vás tešíme!! Zdenka a Irena

doTERRA bloom convention 23. – 25. mája 2024 | Turín, Taliansko, EŠTE SA MôŽETE PRIDAŤ! 

Každý rok o tomto čase otvárame novú sezónu zdravia z prírody, tisíce používateľov esenciálnych olejov sa stretnú, vždy v inom meste Európy. Vynikajúce prednášk y o produktoch a ich získavaní, uvedenie nových produktov, vzácne stretnutia s odborníkmi z celého sveta, nové priateľstvá, spoznávanie krásneho mesta Turín. Ešte stále sa dá prihlásiť! Domov prídete bohatí o vedomosti, zážitky a s obnoveným nadšením pestovať pre seba a blízkych vlastnú "záhradu" zdravia a pohody. My ideme, PRIDAJTE SA!   Všetky informácie tu.

Post-konvenčný večer, 30. mája 18.00 - 21.00 AC Hotels Marriot, Vysoká 2, Bratislava.

Ak nemôžete ísť na konvenciu, príďte si pozrieť stručný súhrn toho najdôležitejšieho z nej a objavte nové produkty! Tu si rezervujte lístok, stojí symbolickú cenu, 7 €. (A držte palce, budem medzi prednášajúcimi). 

On-line webináre od skúsených aromaterapeutiek

o 20:00 zdarma vždy na nejakú aktuálnu tému, s praktickými návodmi, veľmi užitočné:

Novinky a akcie tohto mesiaca v e-shope

Mätová zubná pasta, lebo NIE JE PASTA ako PASTA. Načo si dávať do úst chémiu, keď stačí veľkosť hrášku a máme zuby ošetrené lepšie a neškodne: Nová pasta rovnako skvelá, ako On Guard, len  pribúda nová príchuť. Receptúra má pri pravidelnom používaní čistiť ďasná a zuby jemnými leštiacimi účinnými látkami a podporiť - REMINERALIZOVAŤ zubnú sklovinu a jemne bieliť zuby. Zuzkin recept na týždennú očistu zubov od biofilmu: Na kefku pasta, to trochu omočiť do sody bicarbony, prikvapnúť On Guard, alebo Clove, Myrrh, Tea Tree a umyť zuby. Nebude sa tvoriť plak!

Krém na tvár a dekolt s PRÍRODNÝM ochranným faktorom SPF 30, vhodný aj pre veľmi citlivú pokožku. Čo si dávame na seba, dávame do seba! Ľahké, rýchlo sa vstrebávajúce zloženie chráni pred UVA/UVB lúčmi a modrým svetlom (!) bez pocitu mastnoty alebo bieleho povlaku. O celej sade prírodných, účinných a dlho držiacich prípravkoch doTERRA SUN čítajte alebo počúvajte  TU. 

Pleťové mliečko pre bábätká, neškodné, jemné, ochraňujúce. Ľahké, klinicky testované zloženie, s upokojujúcimi esenciálnymi olejmi Levanduľa, Rumanček rímsky a Vanilka nielen chráni a hojí pokožku bábätka, ale mu aj dodáva pocit emocionálneho pohodlia. Privoňajte si aj vy! ... a máte citlivú, alebo chémiou vyčerpanú pleť? Hodilo by sa vám teraz v lete natierať si niečo extrémne ľahké, kvalitné, jemné, s najlepšími hojivými olejmi, láskavé a dodávajúce vlhkosť pokožke? Prípadne môžeme dokvapnúť 1 kvapku Ylang-Ylang, alebo Clove.   


Esenciálny olej Rosemary 15 ml s 10% zľavou: je, stručne povedané, "na hlavu": na sústredenie, pamäť, aj krásne vlasy, husté a bez lupín. K tomu dobré trávenie, obehový aparát (žily, cievky), bolesť svalov. Je viac ako bylina a jeho využitie siaha za hranicu varenia. Rosemary + Lemon do difúzera na sviežosť a súsredenie na duševnú prácu.  Rosemary+Cedarwood+Lemon na kŕčové žily. Rosemary + Lemon + Lavender do avivážovej priehradky. Napísala som a nahrala pre vás, čítajte, alebo počúvajte TU. 

Forest Breeze - v štýle japonského "lesného kúpeľa": silice stromov sú tým, čo nás v lese upokojuje, zbavuje stresu a dáva novú silu. Ako darček za nákup nad 125 PV, do 15teho v mesiaci, nedá sa kúpiť. Jedinečná kombinácia olejov zo stromov, korenín a citrusov pozýva magické lesy do vášho domova, ALEBO OBEDŇAJŠEJ PAUZY V PRÁCI a môže pomôcť podporiť pokojné a uvoľňujúce pocity a odľahčiť dýchanie. Vyrobený špeciálne pre Európu, inšpirovaný našimi lesmi.  Keď sa necítime vo svojej koži, niečo riešime, alebo sa nám ťažko dýcha kvôli alergii, pre deti. Ľúbezný, jemný. Sibírska jedľa, Cyprus, Borievka, Smrek čierny, Divoký pomaranč, Kadidlo a Rasca. Vraj večerná prechádzka lesom. Tak na toto sme zvedaví!

Breu Branco, 5 ml, LIMITKA: "Brazílske kadidlo", považované v Amazónii za všeliek.  Destilát zo živice tohto stromu. Emocionálne: POKOJ a jasná myseľ. Celostná podpora buniek, vitalita, imunita, zabránenie chorému deleniu buniek. Regeneruje svaly po námahe, stabilizuje náladu, posilňuje pamäť a považovali ho za liek na bolesť svalov a kĺbov. Brazílci ho historicky používajú na liečenie kože, dýchacieho systému a pri rituáloch učenia a odovzdávania vedomostí od starších mladým, lebo podporuje pamäť.

"Wholesale" sú ceny pre členov, "Retail" sú maloobchodné ceny. Členstvo vám ľahko vybavíme, nie je v tom žiaden háčik, ani záväzok, len lepšie ceny. 

Nahrala som pre vás podcasty:

Kolekcia na opaľovanie

Prečo sa natierať? (Lebo máme bielu kožu a slnko ako v Afrike) Prečo radšej minerálne opaľovacie prostriedky? (Lebo chemické reagujú na slnku s kožou a vytvárajú toxíny). Prečo doTERRA minerálne opaľováky? (lebo vydržia na koži tak dlho, ako chemické a sú vhodné aj pre deti). Prečo používať sprej Po opaľovaní? (Lebo opálená koža je zranená a je to záťaž pre celé telo). Prečo nám stačí SPF30? (Lebo v podcaste je návod, najmä pravidlo "10-16" - vtedy nebyť na slnku príliš dlho.) Pre koho je denný krém? (Pre citlivú pleť).  Počúvajte podcast (15 minút), alebo čítajte tu.  

Rosemary esenciálny olej 

Antioxidant, podporuje funkcie mozgu, uľavuje od bolesti svalov, zlepšuje trávenie. Ako ho použiť pri varení? (špáradlovou metódou), Ako ho správne pripraviť do kúpeľa? Načo nám je kvapka rozmarínu v sprche? Ako pomôže šoférom? Komu prospeje masáž rozmarínovým olejom? Počúvajte tu, alebo čítajte tu. 

Seminár "Veda, ktorá sa skrýva za esenciálnymi olejmi"

Niektoré esenciálne oleje zaberajú aj na baktérie, ktoré odolávajú antibiotikám. Niektoré likvidujú biofilm. Je zopár esenciálnych olejov, ktoré majú silný antioxidačný účinok. Ktoré oleje pôsobia na mikrobióm čreva? Stručný obsah čítajte tu, alebo počúvajte TU

No urobili sme veľmi podrobný zápis aj so snímkami slajdov a receptami, len pre našich členov - volajte, píšte, pošleme vám veľmi radi. 

Čo si tento mesiac objednávame my?

 • Rosemary esenciálny olej: koncentrácia, pamäť, trávenie, kĺby a svaly, antioxidant,  
 • SUN kolekciu: NEKUPUJTE PROSÍM SYNTETICKÉ OPAĽOVÁKY! Vypočuli ste si www.aromaterra.sk/sun? Na výber je mlieko, sprej, tyčinka, denný krém, sprej po opaľovaní, 
 • Correct-X (malá tuba s bleskovo hojacim gélom na malé poranenia, 
 • olej metaPWR: Úľava po ťažkom jedle, jedna kvapka do vody. No najmä: Chudnete do plaviek? Táto zmes olejov, ktorú doTERRA vyvíjala 8 rokov a overovala na reálnych tukových bunkách, preukázateľne zabraňuje rastu tukových buniek: 1 kvapka do vody 3x denne a/alebo natierať na problematické partie, riedený v koko oleji alebo telovom mlieku. K dispozícii sú aj tobolky s týmto olejom. 
 • tobolky metaPWR Assist Trpíte "gastrickou demenciou"? (vtipný výraz pre útlm po jedle), alebo jednoducho chcete zlepšiť svoje trávenie a metabolizmus, ktorý je základom dlhovekosti? Prírodný 1-deoxynojirimycin (DNJ) je tou "magickou" látkou, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukru v krvi, čo pomáha cukrovkárom, ale aj všetkým ostatným, ktorí chcú mať po jedle veľa fyzickej a mentálnej energie, ale žiadne zbytočné tukové zásoby. DNJ pomáha udržiavať optimálnu hladinu cukru v krvi. Užite 1 tobolku pred hlavným jedlom, a/alebo keď sa chystáte dať si zmrzlinu či dezert.
 • Samozrejme, ako každý mesiac, LLV (Lifelong Vitality - minerály, vitamíny, Omega-3, antioxidanty), MetaPWR Advantage (NMN s 9 druhmi kolagénu), Lemon a Pb Assist (probiotiká s prebiotikami).   
 • Uvoľnili sme z našich železných rezerv olej Deep Blue s pôvodným zložením (s Wintergreenom), 6 kusov.
 • Aha, a ešte som zabudla neutrálne mlieko - je super na riedenie olejov, aj zmesi metaPWR, aj oleja Deep Blue, 200 ml stojí 18,75 € (členská cena). 

Objednajte si do 15tehho v mesiaci za 125 bodov a viac, a pošlú vám aj olej liečivého lesa Forrest Breeze.  

Objednajte si čokoľvek za viac ako 30 bodov od niektorej z nás, ušetríte doTERRA poštovné. Ak bude vaša objednávka cez nás vyššia ako 100 bodov, pribalíme vám olej sviežosti, pohody, čistenia a povzbudenej imunity Lemon.  

Ak nemáte členstvo v e-shope doTERRA, ľahko vám ho vybavíme, získate ceny s 25% zľavou (označené "wholesale") a poradenské služby skúsených členov. Nie sú k tomu žiadne záväzky. 

Snáď to z obrázka prečítate - najrýchlejšie je mi to poskladať ako snímky obrazovky do jedného slajdu. Radšej odpovedám na vaše otázky a telefonujem s vami, ako by som urobila nádherný obrázok, tak hádam aj takýto poslúži. 

Užitočné kontakty: 

Irena: 0903236230, irena.ritomska@gmail.com

Zdenka: 0903 309 017, scenar.rista@gmail.com

Katka: 0915 765 414

Vierka: 0903 253 568

Zákaznícky servis: 00421/2/33 05 62 69 (SR), 00420/2/28 88 22 51 (ČR). E-mail: zakaznickyservis@doterra.com

Viete o tom, že máme dve poradenské WhatsApp skupiny, fungujúce LEN pre členov AromaTERRA? Môžete sa tam čokoľvek opýtať, spolu si tam radíme. Skupiny sú neverejné, pozvanie vám rada pošle ktorákoľvek z nás. 

Srdečne vás pozdravujem a teším sa na naše stretnutia, Irena. 

Všetky večerné webináre sú zdarma

Výnimočné udalosti - nenechajte si usť!

Konferencia, 

podcast o metaPWR, proteíne.

Matky, bábätká, tehuľky.

ZYTO, Hévíz, september! 

základná lekcia- kurz

celodenná sviežosť - kurz

Mirkine podcasty, pasívne difúzery

lekárnička s dôrazom na 

 • dostatok energie (LLV, Advantage, Mito2Max),
 • trávenie a metabolizmus (PB Restore, Terrazyme, celý METAPWR
 • cestovanie a pobyt v prírode (PB, TerraZyme, repelenty) 
 • šport a deti


https://media.doterra.com/us/en/pips/doterra-pb-restore-probiome-complex.pdf


Primárne výhody

 • Podporuje zdravie tráviaceho systému a integritu črevnej bariéry*
 • Pomáha pri syntéze mikronutrientov*
 • Môže podporovať zdravie pokožky, dýchací systém, imunitný systém a zdravú zápalovú reakciu*
 • Poskytuje unikátne zloženie 30 pre-, pro- a postbiotík a bakteriofágov, ktoré pomáhajú obnoviť mikrobiálnu diverzitu a rovnováhu pre optimálne zdravie mikrobiómu, v ľahko použiteľnej kapsule užívanej raz denne*

Mikrobióm tela funguje ako neviditeľný orgán. Je to obrovský a rozmanitý ekosystém mikroorganizmov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie. Kľúčom k funkcii mikrobiómu je správna mikrobiálna diverzita a rovnováha, s vysokým pomerom dobrých baktérií k zlým. Prirodzený proces starnutia tela spolu s nedokonalou stravou, nedostatkom pohybu, zlým spánkom a stresom môže narušiť mikrobióm. Zlepšenie zdravého životného štýlu pomocou doplnkov môže pomôcť obnoviť zdravie mikrobiómu.

dōTERRA PB Restore ProBiome Complex je unikátne zloženie 30 pre-, pro- a postbiotík a bakteriofágov, ktoré pomáhajú obnoviť mikrobiálnu diverzitu a rovnováhu pre optimálne zdravie mikrobiómu a celkovú pohodu.* 18 miliárd kolónií tvoriacich jednotiek (CFU) probiotík, teda dobrých baktérií, pozostáva z 24 aktívnych kultúr - neprekonateľnej škály starostlivo vybraných kmeňov z 22 rôznych druhov - pre výnimočnú mikrobiálnu diverzitu.* Prebiotické fruktooligosacharidy (FOS) a bakteriofágy pomáhajú dosiahnuť a udržať mikrobiálnu rovnováhu podporou rastu dobrých baktérií a selektívnym útokom na zlé.*

Postbiotikum - bioaktívne zlúčeniny produkované zdravými baktériami - poskytuje ďalšie zdravotné výhody.

dōTERRA PB Restore má systém dvojfázového uvoľňovania s časovým posunom, ktorý je navrhnutý tak, aby podporoval telo počas celého dňa.* Pomáha pri tráviacom komforte, syntéze mikronutrientov, integrite črevnej bariéry a zdravom metabolizme.* Metabolické produkty produkované bakteriálnymi kmeňmi v dōTERRA PB Restore preukázateľne podporujú zdravie pokožky, dýchací systém, imunitný systém a zdravú zápalovú reakciu.*

Skoré výskumy niektorých zložiek, vrátane L Rhamnosus CRL 1505, postbiotika v dōTERRA PB Restore, naznačujú, že môžu tiež pomôcť s mozgovými, kardiovaskulárnymi, urologickými funkciami a funkciou metabolitov, ako aj zdravou reakciou DNA na oxidačný stres.

Návod na použitie

Užite 1 kapsulu denne s dostatočným množstvom vody. Pre maximálny účinok užívajte pred jedlom, ktoré obsahuje zdravé tuky.

Vyhnite sa užívaniu kapsuly s jedlom alebo nápojmi s vysokou teplotou (nad telesnú teplotu).

Pri užívaní tohto produktu je bežné a úplne normálne, že zaznamenáte prechodné zmeny tráviaceho systému alebo stolice. Tieto reakcie naznačujú, že dōTERRA PB Restore je aktívna a vaše telo sa na ňu adaptuje. Väčšina nepohodlia, ktoré môžete pociťovať, ustúpi do prvých dvoch týždňov.

Upozornenia

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Ak ste tehotná, dojčíte, máte cukrovku alebo ste pod dohľadom lekára, poraďte sa so svojím lekárom.

Po otvorení skladujte v chladničke.

Shinrin - Yoku

Zmes éterických olejov Shinrin-Yoku je inšpirovaná japonským výrazom shinrin-yoku (alebo lesným kúpeľom) všímavou praktikou vstrebávania upokojujúcej atmosféry území v prírode, akými sú lesy.

Spájanie s prírodou pre relaxáciu nie je ničím novým. Prax shinrin-yoku vznikla a bola pomenovaná v Japonsku začiatkom 80. rokov 20. storočia a stala sa populárnou ako spôsob odpojenia sa od technológií a relaxácie. Desiatky rokov výskumu a nedávne štúdie naznačujú, že vedomé ponorenie sa do lesa má pravdepodobne úžasné zdravotné a relaxačné účinky. Zistili, že ľudia, ktorí trávili čas v prírode (kúpaním sa v lese), pociťovali množstvo fyziologických výhod: nižší krvný tlak, nižšiu srdcovú frekvenciu, nižšiu hladinu kortizolu (stresového hormónu) a podobne. 

Vedci aj skúmali, či samotná chôdza (napríklad po ulici) má podobný vplyv a ukázalo sa, že silice, ktorými je les prevoňaný, hrajú rozhodujúcu úlohu pri hĺbkovej relaxácii a regenerácii tela a mysle, spolu s vedomým sústredením na prežívanie prítomného okamihu. 

Spoločnosť dōTERRA uskutočnila štúdiu a zistila, že ľudia, ktorí sa nemohli dostať von, ale rozptyľovali tento olej doma, zaznamenali rovnaké zdravotné výhody! 

Táto kontemplatívna prax viedla vedcov a aróma-umelcov v doTERRA k vytvoreniu transformačnej zmesi olejov Shinrin-Yoku. Zmes éterických olejov Shinrin-Yoku je formulovaná s éterickými olejmi s certifikáciou CPTG Certified Pure Tested Grade®, ktoré sú bohaté na terpény, prítomné v lese. Klinický výskum naznačuje, že difúzovanie éterických olejov, bohatých na terpény, spolu-vytvára upokojujúce prostredie, ktoré nás spomalí, podporí naše sústredenie a stabilizáciu. 

No vedeli ste, že zmes esenciálnych olejov Shinrin-Yoku (kúpanie v lese) vonia inak, keď ju rozptyľujete vnútri ako vonku?!

Terpény sú súčasťou triedy dôležitých chemických zlúčenín nazývaných fytoncídy, ktoré tvoria súčasť obranného systému stromov. Tieto fytoncídy zahŕňajú limonén, α-pinén a β-pinén, ktoré sa často nachádzajú v éterických olejoch známych pre ich upokojujúce a uzemňujúce arómy.

Táto zmes vám prinesie les priamo k vám.

Stromy sú mocné a naše telo pocíti rozdiel. Moja odporúčania je tráviť v prírode čo najviac času a difúzovať tento olej alebo iné drevité a stromové oleje (Northern Escape, Hyge, Siberian Fir, Douglas Fir a pod.) ako významnú dodatočnú podporu vášho duševného a telesného zdravia.

 • TerraZyme (Začína čas grilovačiek a cestovania? Desať enzýmov z prírodných zdrojov, ktoré pomôžu tráviť proteíny, cukry, tuky, lepok, huby, mlieko, vlákninu a iné. Zlepšia trávenie aj metabolizmus, uľavia aj pri intolerancii, pomáhajú bunkám premeniť stravu na energiu. Užívajte 1-2 kapsuly s ťažším jedlom. Veľká pomoc aj pri cestovaní - k neznámym jedlám alebo stravovacím prehreškom). Leták angl.