Nechty

Patria spolu s vlasmi, chlpmi a niektorými žľazami (napr. potnými) k tzv. krycej sústave. Poskytujú nášmu telu potrebnú ochranu a povedzme si úprimne, aj ozdobu. Pre zdravé nechty a pokožku okolo nich sa oplatí niečo urobiť, pretože tým podporujeme celú kryciu sústavu a celkové zdravie. 

Čo môžeme urobiť pre zdravé nechty?

 • Vaša pokožka vás chráni pred škodlivými prvkami v prostredí. Toxíny, umelé látky, znečistenie a dráždivé látky ju môžu poškodzovať. Používajme prírodné čistiace prostriedky, chráňme si ruky rukavicami. 
 • Niekedy stačí vymeniť mydlo. Ruky si umývajme penovým mydlom On Guard®, ktoré pokožku dezinfikuje, ale nepoškodzuje ju. Je to jemná, zdravá a pritom účinná alternatíva drsným chemickým mydlám. 
 • Ak máme horšiu kvalitu nechtov, v prvom rade začnime doplnením vitamínov a minerálov do stravy. Ideálnym doplnkom je komplex doTERRA Lifelong vitality (vitamíny, minerály, omega-3 a antioxidanty) - tým sa staráme o zdravie pokožky, nechtov a vlasov zvnútra.  
 • Zdravé trávenie = zdravá pokožka, vlasy a nechty. Ak treba, podporte svoje trávenie enzýmami Terrazyme a probiotikami Pb Assist.
 • Esenciálne oleje na podporu zdravia a kvality nechtov a pokožky okolo nich sú Frankincense, Myrrh, Geranium, Copaiba, Immortelle, Lavender, Eucalyptus, Tea Tree, Sandalwood, Lemon, Grapefruit. Vynikajúci je aj rebríčkový esenciálny olej Yarrow Pom, užívame vnútorne a jednu kvapku spolu s kokosovým olejom vmasírujeme do nechtových lôžok.
 • Občas si doprajte kúpeľ prstov v teplom olivovom oleji s pridaním esenciálnych olejov Lemon a Lavender. Po ňom si môžete na celú noc obliecť kozmetické rukavice a ráno budú vaše ruky ako znovuzrodené.
 • Doplnkom starostlivosti o nechty môže byť peeling (napr. v zložení soľ, kokosový olej, esenciálne oleje).
 • Málokto vie, že za nechtami sa nám drží špina, aj keď ju nevidíme - oplatí sa čistiť ich kefkou.
 • Nezabudnime pozatláčať nechtovú kožu do lôžka, aby sa nestrapkala.   
 • Vedeli ste, že významným pomocníkom pri ošetrovaní a hydratácii pokožky je výťažok z ľudského moču - urea? Mrknite sa na svoj drahý pleťový krém, pravdepodobne ju tam nájdete. Tajomstvom hebkej pokožky niektorých krások je to, že si tvár pretierajú tampónom namočeným v rannom moči, a že si v ňom občas vymočia nohy a ruky. Moč zdravého človeka je sterilný a nemá takmer žiaden pach (páchne až čpavok v pokazenom moči), takže to nie je nič nepríjemné. 
 • Urobte si krém, alebo olej na pokožku okolo nechtov, uvádzame niekoľko receptov. Predtým si môžete prsty dôkladne umyť vlažnou vodou, mydlom On Guard a kefkou na nechty a pozatláčať nechtovú kožu pomarančovým drievkom, alebo nechtom druhej ruky. Potom naneste krém, alebo olej na nechty a ich okolie a dôkladne masírujte každý prst aspoň minútu. Aplikujte aspoň raz týždenne, alebo aj častejšie. Masáž koncov prstov má okrem kozmetického efektu aj upokojujúci účinok na našu dušu. 
 • Zdravým nechtom pristane spevňujúci lak, alebo gél. 

Pleseň na nechtoch

Popri Lifelong Vitality + PB Assist, ktorý podporí vašu imunitu, siahnite po týchto antibakteriálnych a proti-plesňových olejoch: Tea Tree, Lemongrass, Lemon Eucalyptus. Namočte vatovú tyčinku do esenciálneho oleja a natierajte okolo nechtov a POD nechty, 2-3x denne. Vytrvajte a o niekoľko dní uvidíte prvé výsledky, aj keď ste s plesňou bojovali predtým dlhý čas. Pokračujte v natieraní do úplného vyliečenia. 

Olejček na nechtovú kožičku "Večerná hviezda"

Obsahuje olej z hroznových kôstok a tri esenciálne oleje. Je to skutočná hviezda prinášajúca pôvab a krásu, pretože ku krásnym nechtom patrí rozžiarená pleť a spokojná nálada.

 1. Nanesieme malé množstvo na okolie nechtov a jemne vmasírujeme až do úplného vsiaknutia. Neutierame! 
 2. Môžeme použiť aj ako večerné sérum na pleť. Nanesieme malé množstvo na vyčistenú tvár a zatrieme krémom. Pôsobí hydratačne a antioxidačne. Nehodí sa na ráno, keď sa chystáme na slnko.
 3. Súčasne pomáha zlepšiť náladu, uvoľniť úzkosť a zúfalstvo, priniesť uvoľnenie a navrátiť optimizmus. Je dobré pri natieraní rúk niekoľkokrát vdýchnuť jej exotickú, vľúdnu vôňu.
Trochu krémiku naneste na pokožku okolo nechtov a masírujte, kým nevsiakne.
Trochu krémiku naneste na pokožku okolo nechtov a masírujte, kým nevsiakne.