Difuzery

Možno vám príde vhod malý sprievodca typmi difúzerov:

  • Povedzme, základný typ: voda, do ktorej dáme pár kvapiek oleja. Zariadenie vytvára jemnú studenú paru z vody a oleja, ktorá stúpa nahor. V doTERRA sú to napr. Lumo, Petal, Volo, Laluz. Rozdiel medzi nimi je vo vzhľade a v kapacite (koľko m2 miestnosť obsiahnu). Materiál: väčšinou plast, Lumo má drevenú spodnú časť a Laluz je sklenený.
  • Verziou základného difúzera je taký, ktorý sa dá nabíjať a potom používať bez šnúry, prenášať po byte. Sú to napr. Pilot (nabíja sa cez USB), alebo Roam (nabíja sa normálne zo siete, má taký podstavec, ako varná kanvica). Pilot je malý a hodí sa do malých miestností, aj na cestovanie a do auta. Špecialitkou je malý kabelkový Move, ktorý sa nabíja cez USB a v lete slúži súčasne ako príručný chladivý sprej.  Za upozornenie stojí fakt, že USB nabíjanie u týchto difúzerov má pomerne slabý príkon, nepodľahnite možnosti zapojiť ich na rýchlo-nabíjačku od mobilu, spálili by sa, viem, o čom hovorím - nabíjajte cez počítač.
  • Difúzer bez vody. V doTERRA sa volá Bubble. Je maličký, hodí sa na cesty, výborný je do auta na zimu (kedy by voda zamrzla). Má pohybový senzor, čo z neho robí hrdinu vašej predsiene či toalety. Nevýhoda: trochu vyššia spotreba oleja. Keď si ho dáte do kabelky, môžete ním osviežiť hocijaký priestor, kedy chcete.
  • Pýtali sme sa doTERRA, či je technologický rozdiel medzi difuzérmi tejto značky a inými na trhu - odpoveďou bolo, že nie je známy. No jestvuje na trhu (nie v doTERRA) jeden typ difúzera, ktorý má inú technológiu a určite sa mu v obchodoch vyhnite: väčšinou je malý a obsahuje čosi ako knôt, bavlnenú tyčinku v tvare tenkej cigarety. S týmito difúzermi je len oštara, nenechajte sa zlákať nízkou cenou. 
  • Zvlhčovače - do nich sa dajú tiež dať esenciálne oleje. Zvlhčovač doTERRA sa volá Down.
  • Tzv. pasívne difúzery - hlinené, lávové, drevené ... hocijaká šiška, sušené bylinky, alebo aj doma vyrobené ozdoby (recept nájdete tu). Hodia sa na ovoňanie skrinky v kredenci, šuplíka s nohavičkami, super použitie majú na ovoňanie darčekov. Môžu zvládnuť aj úplne malú toaletu, alebo auto. Výborné sú tiež na pracovný stôl v open space kancelárii, keď si chcete občas privoňať, ale nechcete šíriť olej medzi kolegov. Počítajte však s tým, že pasívny difúzer s kvalitnými olejmi nemá takú silu, aby navoňal otvorený priestor - ako majú kupované pasívne difúzery so syntetickými voňavkami (väčšinou je to nádoba, do ktorej sú zasunuté špajle, alebo aj pot-pouri). Odporúčame tiež vyhnúť sa citrusovým olejom do pasívnych difúzerov, pretože tieto po čase zoxidujú, skôr, ako sa stihnú vypariť. Namiesto nich môžete dať citrónovo voňajúci iný olej, napr. Lemongrass, Citronella, Litsea Cubeba, Lemon Myrtle, prípadne Lemon Eucalyptus.
  • Tip na pasívny difúzer storičia: Toaletný papier! Vezmite On Guard, Air-X, alebo do prázdnej fľaštičky od esenciálneho oleja si urobte obľúbenú zmes (napr. Siberian Fir + Lemongrass, Ylang-Ylang + Citronella, Tea Tree + Peppermint + Lemongrass) a vždy, keď zakladáte nový toaletný papier, kvapnite zvnútra rolky. Budete sa tešiť na toaletu!   
Kabelkový Move
Kabelkový Move
Obľúbený LUMO
Obľúbený LUMO

 

Zvlhčovač vzduchu DOWN
Zvlhčovač vzduchu DOWN