PREČO to robím - Irene

doTERRA som nepotrebovala k sebarealizácii. 

Pracovala som ako lektorka a terapeutka, dokonca som učila každý rok jednu skupinu študentov na Univerzite ... mala som pocit, že napĺňam svoje poslanie. No potrebovala som peniaze. 

Na dôchodok, na "železnú rezervu", na splnenie snov.

Páčila sa mi predstava, mať fungujúci podnik, ktorému dávam zo seba to najlepšie a ktorý na oplátku vytvára hodnoty pre tento svet a aj pre mňa. Páči sa mi definícia podnikateľa, ako človeka, vďaka, či prostredníctvom ktorého vzniká niečo, čo by bez neho nevzniklo. Páči sa mi nemusieť pracovať od deviatej do piatej, ale keď mám nápad, tak do štvrtej nadránom a potom ísť na celý štvrtok do záhrady. A nadovšetko sa mi páčila predstava, že - spolu s ďalšími dobrými dušami - môžeme vytvoriť priestor, v ktorom budeme spolu rásť a môcť v sebe rozvíjať to najlepšie, čo sme do vienka dostali. 

V tom čase som už olejčeky a ostatné produkty doTERRA používala pre seba a rodinu zhruba tri roky. Podporovali našu imunitu, dobré trávenie, pomáhali s drobnými nepohodami, no nadovšetko - dodávali životu voňavý šmrnc, dobrú náladu a pohodu. Trvalo dlho, kým som, na mnohonásobné vľúdne ponuky manželov Začkovcov z Terramia, pochopila, že tento voňavý svet by mohol byť miestom pre moje podnikanie. 

Páčili sa mi produkty a páčil sa mi fakt, že doTERRA svojimi hodnotami a správaním vytvára prostredie pre poctivé a úspešné podnikanie. No dobre si spomínam aj na množstvo pochybností a otázok. 

Človek nie vždy vie, kde sa o chvíľu ocitne a prečo.

Mám si pridať ďalšiu prácu, ktorej výsledok uvidím až o nejaký čas? Mám sa ZASA začať učiť niečo úplne nové? Ako toto súvisí s mojou víziou a najmä, životnou misiou?

Začala som vyjednávať s Najvyšším: Pane, keď už sa mám tak usilovať, nech to má zmysel, nech som užitočná, a nech ma to aj teší. Nech prinášame sebe aj ostatným kvalitnejší život, a to nielen v rovine zdravia a financií, ale aj v emóciách, vzťahoch, poznaní. 

Spočítané podčiarknuté, na začiatku som si poprosila, nech je moja štruktúra miestom lásky, podpory, zdravia a hojnosti; vedomého života a spoločného rastu k tomu najlepšiemu, kým môžeme byť. A že prosím, aby mi - ako spolupracovníci i ako spotrebitelia - prišli ľudia, s ktorými to dokážeme spoločne žiť. A keď teraz pozerám okolo seba, na ľudí, s ktorými smiem spolupracovať, tak by som povedala, že Pán Boh usúdil, že dobre teda.

Koho na to nahovorím - za toho a voči tomu budem zodpovedná

Pozvať niekoho, aby začal používať produkty doTERRA je jednoduché - viem, že to prospieva telu i duši, keď sa chémia (tam, kde sa dá), nahradí prírodou, viem, že to prospieva telu i duši, keď jemné, ale mocné molekuly esencií stromov, kvetov a bylín kolujú v našom tele a ovoniavajú náš život. 

No vlákať niekoho do usilovnej práce, ktorá na začiatku neprináša finančnú odmenu (alebo len malú), do nutnosti mnoho sa naučiť a to nielen vo forme vedomostí, ale aj postojov a zručnosti, pretože toto je iný spôsob práce i myslenia. Nie sme zamestnanci, nikto nám negarantuje pravidelný príjem. Nie sme ani manažéri, lebo nikto nie je povinný nás poslúchať. Možno zo všetkého najviac sa podobáme na koučov, ktorí podporujú druhých na ich vlastnej ceste za uskutočnením snov a uplatnením schopností. 

TODO: Pozbieram čosi ako "pre a proti" a jasne vytvorím popis toho, čo môže človek na ceste podnikania v doTERRA očakávať. Popíšem, čo dokážem a čo nedokážem ponúknuť tým, ktorí sa na túto cestu vydajú so mnou, s nami.