Som tu nová

Vitaj medzi nami, 
takže si si práve otvorila účet v doTERRA a orientuješ sa. Ak si kladieš otázku, kto sa to vlastne o teba bude starať, aké sú najbližšie užitočné kroky a čo pre teba doTERRA pripravila, tu sme skúsili zhrnúť základné odpovede. No isto budeš mať otázky a tak sa na nás pokojne obráť. 

1. Who is who (kto je kto)

🍀 Esenciálne oleje doTERRA priniesli na Slovensko Monika Baťková a Martinka Valníčková. Spravujú informačné stránky esencialnyservis.sk a esencialneoleje.sk.

🍀 Vetvu zástupcov doTERRA, ktorej sme my súčasťou, vedú manželia Začkovci a nazývajú ju TerraMia. 

 • Vydávajú pre nás krásny mesačník s užitočnými receptmi a aktualitami (registrovaným prichádza emailom) Kabelkové potrebnosti. 
 • Spravujú lifestylovú Fb skupinu TerraMia - Cítim sa dobre (odporúčam stať sa členom).
 • Organizujú pravidelné pondelkové webináre na Zoome Voňavý pondelok (vždy o 20:00 na cca polhodinu), vždy nejaká téma fyzického alebo mentálneho zdravia a oleje, ktoré môžu byť v nej podporou. Webinár je zdarma a ešte aj na konci dajú otázku a vylosovaná odpoveď dostane darček - olejček. 
 • Spravujú webovú stránku www.terramia.sk, užitočné informácie pre členov - spotrebiteľov aj pre wellness advokátov.  

🍀 Naša pod-skupinka sa volá AromaTerra. Tvojou najbližšou kontaktnou osobou je tá, ktorá ťa do doTERRA priviedla, to je tzv. tvoja wellness advokátka. Máš ale zároveň na dosah ruky tím skúsených ľudí, ktorí sa aromaterapiou zaoberajú dlho, intenzívne a to ti odporúčam využiť naplno - napríklad prostredníctvom WhatsApp skupiny pre členov, doTERRA Inšpirácie. Mrkni sa na tu uvedené stránky a skupiny, alebo sa rovno ozvi niektorej z nás. 

2.  Najbližšie kroky 

🍀 doTERRA inšpirácie - túto WhatsApp skupinu by som ti vrelo odporúčala, preberá sa tam všetko, od akciových ponúk, cez súrne zháňanie nejakého olejčeka až po rady pri konkrétnych problémoch. Vstup do skupiny je len pre členov, prístupový link si vypýtaj od tej, čo ťa registrovala - svojej wellness advokátky. A ozaj, v skupine sú síce ľudia struční a vecní, ale aj tak si vypni v skupine vpravo hore notifikácie, nech ťa to neruší.  

🍀 Základná voňavá lekcia. Možno si ju už absolvovala, no ak nie, dopraj si hodinku, kde si ozrejmíš spôsob používania olejov, bezpečnostné pravidlá a náhľad do účinkov 10+2 najpoužívanejších olejov. Prihlásiš sa tu. 

Okrem tejto lekcie, ktorú môžeš absolvovať osobne, alebo on-line, pribúdajú tematické lekcie, napríklad pre mamy a deti. 

🍀 Wellness konzultácia zdarma: Obyčajný rozhovor s tvojou wellness advokátkou. Získaš praktickú príručku Žitie s olejmi, prejdete si výberovo tie oblasti života, ktoré sú dôležité pre teba (deti, detox, trávenie, pohyb a pod.), nastavíme návyky na prevenciu a aj podporu, spravíš si výhľad na rozumné budúce nákupy a naučíš sa používať eshop (technicky, ale aj vzhľadom na taktizovanie pre najvýhodnejšie ceny).  

🍀 Prihlásenie do eshopu www.mydoterra.com. Dostala si privítací email Vitajte v doTERRA, kde máš svoje ID a heslo, tento email si nezmaž. No ak o svoje údaje prídeš, nevadí, volaj niektorej svojej wellness advokátke a ona ťa navedie. Pokojne sa na eshope poobzeraj a ak si nebudeš istá s prvou objednávkou, tvoja wellnesska to s tebou prvý raz spraví. 

3. Zľavy a akcie

Akonáhle máš účet na eshope, máš nárok na veľkoobchodné ceny, teda zľavu 25% z maloobchodnej ceny. Okrem toho sa môžeš zapojiť do tých akcií, ktoré ti vyhovujú. 

Najprv zhrnutie: Oplatí sa mať vernostný program. Lepšie než jedna veľká občas, je rozvrhnúť si to na mesačné objednávky tesne nad 125 bodov. Pri 200-bodovej akcii osloviť kamarátky, aby si mala dosť bodov a získala bonus. Našetrené body si čerpaj nárazovo. Pri While supplies last akciách (Flash sale, BoGo) neváhaj, bývajú niekedy naozaj krátke. 

🍀 Trvalé akcie

 • Vernostný program  je hlavnou "akciou" a rozhodne odporúčam prihlásiť sa doň. Ničím ťa nezaväzuje, ale ak si vo vernostnom programe nakúpiš v hodnote viac ako 50 bodov, odmení ťa bonusovými bodmi (cca 1 bod za 1 USD, vo výške 10 - 30% nákupu. % je podľa toho, koľko si už urobila mesačných nákupov nad 50 bodov). Za ne si potom môžeš  normálne nakupovať. Pozor, za oleje vykompenzované bodmi sa ti z nezapočítajú body do objednávky. Okrem toho sa za každé použitie bodov strhne poplatok 2 €. Prvú vernostnú objednávku je možné urobiť v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, v ktorom si sa registrovala (urobila svoju prvú objednávku). Celkom dobré video, vysvetľujúce vernostný program (LRP) je tu. Stretneš sa aj s anglickým názvom Loyalty Rewards Program - LRP. 
 • Vrátenie poštovného - vždy pri vernostnom nákupe nad 50 bodov, vráti sa v bodoch na nákup.
 • Olej mesiaca: Ak vo vernostnom programe nakúpiš do 15 - teho v mesiaci nad 125 bodov, doTERRA ti pošle (okrem spomínaných bodov) aj olej mesiaca zdarma. 
 • Product Promotions (väčšinou 10% zľava) - každý mesiac je jedna vec v zľave, treba mrknúť v eshope.

🍀 Prekvapennia - špeciálne ponuky

 • 200- bodová akcia = Extra darček. Ak je táto akcia, potom pri nákupe nad 200 bodov ti doTERRA pošle nejaký skutočne exkluzívny darček, napríklad bol olej Kadidlo (Frankincense) 15 ml, alebo Salubelle roll-on. Táto akcia platí obvykle jeden mesiac a je aj pre tých, čo nemajú vernostný program, a aj pre tých, ktorí sa práve len registrujú. (Poznámka: Ak si nakúpi do 15-teho v mesiaci nad 200 bodov ten, kto má vernostný program, dostane súčasne aj Olej mesiaca). POZOR! Ak objednávaš viac krát za 200 bodov, potom urob viac 200-bodových objednávok, iba tak dostaneš viac krát sľúbený 200-bodový darček. Poštovné ťa nemusí trápiť, dostaneš ho nazad v bodoch. 
 • While Supplies Last (do vypredania zásob) - krátkodobé ponuky v eshope. Tu nerozmýšľame a rovno kupujeme, čo sa nám páči, lebo niektoré položky sú do hodiny preč. Pokiaľ pri nich nie je tlačidlo "pridať", tak už sa nedajú objednať. Bývajú označené LTO (Limited Time Order) a sú to špecialitky v obmedzenom množstve. Často sa nedajú kúpiť cez LRP (nezískame za ne body), alebo sa nedajú kúpiť samostatne, musí byť pridaný aspoň jeden štandardný produkt (vždy je to oznámené). 
 • BoGo (2 za cenu 1) - asi najatraktívnejšia akcia. Vyhlasuje sa väčšinou pár dní vopred a trvá 2-5 dní. doTERRA určí, ktoré dvojice produktov si môžeš kúpiť sa cenu jedného z nich. BoGo býva v druhej polovici mesiaca, obvykle 3-4 krát za rok.

🍀 Darčeky k prvému nákupu - registrácii.  doTERRA často ponúka k prvému nákupu nejakú príjemnú dodatočnú výhodu. Dobré je o nich vedieť, ak si niekto v tvojom okolí chce urobiť prvú objednávku, aby vedel splniť podmienky a dostať darček. Príklady registračných akcií: 

 • Produkt / viac produktov pri nákupe nad 100/200 bodov.
 • Pri nákupe nad určitý objem produktové body.
 • Produktové body (väčšie množstvo), ak niekto nakúpi dva/tri mesiace za sebou po registrácii.
 • LifeLong Vitality Pack (LLV) pri nákupe dva/tri mesiace za sebou po registrácii. 
 • Niekoľko mesiacov v roku sa niektoré skupiny zúčastňujú tzv. Diamantového klubu, v rámci ktorého dostávajú noví členovia dokonca ešte jeden ďalší olej ako darček. 

🍀 Provízie a odmeny pre zdieľateľov a wellness advokátov

Ak si niekto vďaka tebe obľúbi oleje a ich účinky a bude si chcieť otvoriť svoj vlastný účet v eshope, taký, ako máš ty, potom ti prislúcha odmena. 

 • Ak budeš ty sama spĺňať podmienky na jej vyplatenie (pravidelný nákup nad 100 bodov, status wellness advokáta, ochota a schopnosť podporovať novo-registrovaného na jeho ceste spoznávania olejov), doTERRA ti vyplatí 20% z nákupu novo-registrovaného po dobu 60 dní. 
 • Ak nenakupuješ takto pravidelne, a/alebo nemôžeš či nechceš mať príjem z tejto práce, a/alebo nemáš záujem starať sa o tých, ktorí vďaka tebe k nám pribudnú, urobí túto prácu za teba tvoja wellness advokátka a teba za zdieľanie odmení krásnymi olejmi podľa vašej dohody. 

Celý systém odmien v doTERRA, ktorý je naozaj veľkorysý a podporujúci, ti pomôže spoznať tvoja Wellness advokátka. Dovtedy sa môžeš mrknúť sem a sem

Ak si chceš budovať vedľajší, alebo hlavný príjem v doTERRA, porozprávaj sa s tou, ktorá ťa registrovala (tvojou Wellnness advokátkou = sprievodkyňou v doTERRA, pomocníčkou). Máme bohatý systém podpory - materiály, tréningy a školenia, ktoré ti budú užitočné nielen v práci, ale aj v osobnom živote. 

4. Tipy a triky k objednávke

Oplatí sa trochu taktizovať a získať čo najlepšie ceny a odmeny. Vždy ti radi poradíme - volaj, píš. 

 • Všetko objednávaj cez LRP. Iba vtedy dostaneš vernostné body.
 • Väčšinovo sa oplatí objednávať menej a pravidelne, než raz za pár mesiacov veľká objednávka. Rastie ti percento na výpočet bodovej odmeny. Veľa (možno aj pre kamarátky a susedy) sa oplatí objednať, keď je 200-bodová akcia.  
 • Spôsob dopravy ŠTANDARD - vždy zadaj štandard. Zo skúsenosti je expres iba drahší, ale nie rýchlejší.
 • Pozor na dátum autoshipu! Pri aktivovaní vernostného programu si určíš dátum, v ktorom ti má doTERRA poslať pravidelnú objednávku (tzv Autoship). Idea je, že používame niektoré produkty stále dookola a tak nám ich doTERRA raz mesačne pošle a stiahne si úhradu z našej karty. V praxi to (1) môžeme robiť práve takto (najčastejšie sa pravidelne objednáva napr. LLV - mulťáky, PB Assist - probiotiká, EO Lemon, Wild Orange, Peppermint, Levanduľa, zubná pasta, TerraZyme - tráviace enzýmy), alebo - častejšie - (2) si upravíme objednávku podľa toho, čo potrebujeme a odošleme (pre nás najlepšie do 15-teho v mesiaci). Alebo, (3) ak nechceme objednávať pravidelne, môžeme platiť objednávku kartou, ale potom si vždy zmeníme platobnú metódu na "prevodom" a dáme "uložiť objednávku". Potom faktúru, ktorá nám príde, neuhradíme. Ona sama v systéme o niekoľko dní zanikne. 
 • 200-bodová akcia: ak objednávaš za násobok 200 bodov, rozdeľ nákup na samostatné 200-bodové objednávky. Teda napr. nie jednu za 600 bodov, ale tri po 200. Len tak získať násobný počet odmien.   
 • Ak s doTTERRou aj zarábaš - zdieľaš oleje s ostatnými a pomáhaš im registrovať sa, udržiavaj si vždy hodnotu automatickej objednávky nad 100 PV. Je to dôležité kvôli udeľovaniu odmien, lebo na tie má nárok iba pravidelný objednávateľ. 
 • Ak chceš použiť nazbierané body, za každé použitie platíš 2 eurá, čiže oplatí sa šetriť si body a potom si za ne z času na čas urobiť väčší nákup. 
 • Za body nakúpiš takto: v košíku, v stĺpci vedľa ceny je možnosť zvoliť platbu bodmi. Pozor, tovar kúpený za body sa nezaratúva do objemu (ak si chceš ustrážiť 125 bodov a olej mesiaca), to by bola akcia za akciu.
 • Limitované edície - niektoré veci sa vypredajú aj za pár hodín. Vtedy netreba prepočítavať, kalkulovať s časom, ale hneď objednať toľko koľko potrebuješ :)
 • Olej mesiaca teraz aj nabudúce. Ak mám v pláne objednať veci za 300 bodov, tak si ich rozdelím na 2 mesiace, aby som vždy získala olej mesiaca zadarmo (obj. nad 125 PV) a v prvom roku sa k tomu priratúva aj výhoda, že ti rastie percento, ktorým získavaš body.
 • Limitovaný počet kusov na objednávku - niektorý tovar, ktorý je momentálne nedostatkový, býva obmedzený na kusy. Prejaví sa to tak, že ťa to v košíku nepustí objednať viac.
 • doTERRA rastie veľmi rýchlo a má vysoké nároky na kvalitu, preto nie vždy dokáže všetko všetkým obstarať. Ak má niektorý tovar výpadok, na tejto stránke sa dozvieš, kedy sa predpokladá, že bude opäť k dispozícii: https://doterraeveryday.eu/operations/.

Viem, je toho veľa, ale sľubujem, že to všetko dáva zmysel a pekne to do seba zapadá a časom sa super zorientuješ.

🍀 Všetky tieto linky a mnoho ďalších (napr. na cenník, zaujímavé stránky o produktoch, informatívne IG účty, youtube kanál ... proste určite si vyberieš svoj spôsob čerpania informácií: https://www.aromaterra.sk/zdroje/. 

Ak by si mala otázky, vždy sa na nás môžeš obrátiť.

Ešte raz ťa medzi nami vítam a prajem, nech ti spoznávanie doTERRA prinesie veľký úžitok a potešenie. 

Iren

Pozn.: Za podklady k tomuto textu ďakujem Ľubke Š.