Spa-aroma-terapia        

Hévíz 16. - 19. mája 2024 (štvrtok - nedeľa)

Ako nás učia pravidlá aromaterapie, voda zosilňuje účinok esenciálnych olejov. 

A čo potom ešte termálna minerálna voda? 

Darujeme si takýto liečivý víkend: 

Odvezieme sa 2 hodiny od Bratislavy k najväčšiemu minerálnemu termálnemu jazeru na svete. Vezmeme si so sebou všetky oleje a na mieste pomocou aplikácie Zyto vyberieme pre každú účastníčku a účastníka tri aktuálne najvhodnejšie oleje, ktoré budeme kombinovať s kúpaním v tej vzácnej vode, relaxáciami a liečivými rozhovormi.  

       

Vrátime sa odpočinutí, inšpirovaní a hlboko regenerovaní.  

Toto je pilotný program za výnimočnú cenu, v obmedzenej skupine 10 osôb.

Spa - aroma - terapia

Počas pobytu využijeme synergiu kúpeľov a esenciálnych olejov. 

 • Unikátnou technológiou podkožného optického snímania ZYTO zistíme a pripravíme pre vás sadu olejov a produktov, ktoré vaše telo najviac podporia.   
 • Oleje budeme nanášať ráno, večer, pred každým kúpaním a po ňom, priamo na tie zóny a body tela, ktoré to budú vyžadovať. 
 • Kúpať sa budeme 1-2x denne, ako kto bude chcieť. Voda v jazere je príjemná na plávanie (ako u nás v lete) a voda vo vnútri domu je teplá, na "polihovanie" v nej.  
 • Špeciálne upravenou metódou Symfónia buniek nanesieme oleje tak, aby ich citlivé, presné a hĺbkové pôsobenie bolo čím viac účinné a dlhodobé. 
 • Aromaterapiu spojíme s krátkym, jemným, príjemným a blahodárnym cvičením na uvoľnenie fascií.
 • Naučíte sa základy používania výsledkov merania ZYTO  a pochopíte základy metódy Symfónia buniek. 
 • Ráno a večer si doprajeme krátke meditácie a spoločné terapeutické rozhovory. 

Ahoj, som terapeutka Irena.

Už viac ako dvadsať rokov pracujem s klientmi individuálne aj v skupinách, súkromne aj vo firmách. Spoločne hľadáme cesty k zdravým emóciám, komunikácii a spolupráci.  Vo svojej práci využívam poznatky prístupu Personal centered Approach, metódy The Journey podľa Brandon Bays, moje 13-ročné skúsenosti lektorky Dale Carnegie a často pozývam na pomoc prírodné vonné esencie najvyššej kvality, pre ich schopnosť podporiť regeneráciu tela aj duše.

A teraz presťahujem terapku na víkend do kúpeľov.

Kúpele uvádzajú, že celkový pozitívny vplyv pobytu v Hevízskej vode na naše fyzické a duševné zdravie sa obzvlášť prejavuje na pohybovom aparáte, obehovom systéme, nervovom systéme a blahodárne pôsobí aj na ženské zdravie.

   

 • Jazero s rozlohou 4,6 hektárov napájané prameňom s obsahom síry, rádia a minerálov. Voda Hévízskeho jazera je bohatá na rozpustené aj plynné látky a spája v sebe priaznivé vlastnosti uhličitých, sírnych, vápenatých, horečnatých a hydrogénuhličitanových vôd. 
 • Teplota vody vyrážajúcej z podzemnej jaskyne v hĺbke 38 metrov sa pohybuje okolo 40 °C. Vzhľadom na ročné obdobie a počasie dosahuje na hladine aj v najchladnejších mesiacoch zhruba 24 - 28 °C, zatiaľ čo v lete 33 - 38 °C. Vďaka vysokému prietoku prameňa sa voda v jazere každých 72 hodín kompletne obmieňa. 
 • Je to tiché a pokojné miesto, obklopené 50-hektárovým sviežim zeleným lesom, ktorý vytvára jedinečnú, harmonizujúcu klímu. Les je pretkaný cestičkami, potôčikmi a mostíkmi, po ktorých sú krásne regeneračné prechádzky. Ku vstupu do kúpeľov vedie cestička cez nádherný park. 
 • Uprostred jazera, priamo nad prameňom, stojí na koloch kúpeľný dom. V jeho vnútri sú odpočinkové lehátka a vstupy do horúcej časti, po obvodoch sú schodíky do jazera. Ku brehu vedú dve presklené chodby, na ktorých koncoch sú pokladne a šatne. Jazero má vlastné parkovisko.  
 • V areáli sa nachádza aj malá kaviarnička, viacero terás na vonkajšie slnenie a samostatný liečebný dom, kde si môžeme objednať masáž, alebo bahnový zábal. 
 • Voda je väčšinou priezračná, napriek tomu, že v hlbokých častiach sa na dne nachádza vzácne liečivé bahno. Plávanie v jazere spríjemňujú zapustené zábradlia, pri ktorých si môžeme oddýchnuť a kochať sa spevom vtákov, farbami vody a lesa a príjemným pocitom z teplej vody. 
 • Pri plávaní kde - tu narazíme na prekrásne lekná. Tie biele tu boli odjakživa, zatiaľ čo ružové a modré, pôvodom z Egypta a Ázie, sa tu podarilo udomácniť. Ak budete mať šťastie a niektoré z nich bude rásť blízko niektorého zo zábradlí, budete mať možnosť privoňať si bez toho, aby ste ho poškodili. Urobte to! Vonia nádherne.
 • A kúzlo! To modré lekno, inak nazývané aj Modrý Lotos (lat. Nymphaea) je tým istým kvetom, aký sa pestuje v niekoľkých malých dedinkách udržateľným spôsobom voči prírode a s férovým a spoľahlivým odmeňovaním pre farmárov v Číne a z ktorého sa destiluje esenciálny olej doTERRA Blue Lotus
 • Jazero Hévíz je geologická rarita. Kým všetky termálne jazerá s teplou vodou vo svete ležia vo vulkanickej výstelke, koryto jazera Hévíz má rašelinové dno.
 • Voda je vodíkovo-karbonátová, sírová a obsahuje vápnik a horčík. Vápnikovo-horčíková liečivá voda je bohatá na anióny bikarbonátu. Voda pôsobí blahodarne aj na hladinu estrogénov, čím je účinná pri liečbe ženských chorôb.
 • Malé kúpeľné mestečko tvorené z väčšej časti penziónmi pre kúpeľných hostí, no aj s príjemnou pešou zónou s kaviarničkami a módnymi obchodíkmi. V sobotu dopoludnia a vo štvrtok popoludní sa tam koná výborný farmársky trh. 
 • Kto by tam chcel ísť na dlhšie, okolie mestečka Hévíz ponúka zaujímavé výlety, napríklad Kesztely a miestny kaštieľ Helikon (kaštieľ Festeticsovcov, ktorý je so svojimi 101 miestnosťami druhým najväčším a najnáročnejšie zrekonštruovaným a zariadeným kaštieľom v Maďarsku), alebo zrúcanina hradu Sümeg (možno sa tam budú práve konať hradné slávnosti s rytierskymmi súbojmi a panskými hositnami). 16 km odtiaľ je európska rarita - Budhistická stúpa. Pozvanie na ďalšie zaujímavosti v okolí nájdete tu (napríklad Arborétum, jaskyňa, kaštieľ Batthyányi, múzem Afriky, Malý Balaton s krásnym dreveným mostom). Ani "veľký" Balaton a jazerná jaskyňa Tapolca nie sú ďaleko.  

Liečivý vplyv kúpania v jazere Hévíz je vytvorený kombináciou jedinečných prírodných darov, ktorými sú teplota vody, jej chemické zloženie, bahno, vzduch, rádioaktívne žiarenie a podnebie. Opar nad vodou vytvára ochrannú vrstvu, kam sa nedostanú takmer žiadne pele a alergény. Krása vody aj všetkého naokolo - okolitej prírody aj samotných kúpeľných domov dotvárajú bohaté podnety k liečeniu tela a duše. 

Úchvatný nákres jaskyne s prameňom a jeho faunou a flórou.
Úchvatný nákres jaskyne s prameňom a jeho faunou a flórou.
Kúpele sa stále volajú Festetics, podľa šľachtického rodu, ktorý ich kedysi vlastnil.
Kúpele sa stále volajú Festetics, podľa šľachtického rodu, ktorý ich kedysi vlastnil.
Kúpeľný dom na jazere - v jeho strede je vstup do horúcej vody, po obvode sú vstupy do jazera. Dve chodby ho spájajú s brehom, na konci každej sú pokladne a šatne.
Kúpeľný dom na jazere - v jeho strede je vstup do horúcej vody, po obvode sú vstupy do jazera. Dve chodby ho spájajú s brehom, na konci každej sú pokladne a šatne.

PILOTNÝ SEMINÁR ZA ŠPECIÁLNU CENU, pre malú skupinu.

Termín: asi október 2024 (štvrtok - nedeľa), bližšie určíme onedlho

Cena: 195 €

Max počet účastníkov: 10

Pre koho: dospelí (15+) 

Čo budeme robiť? Kúpať sa, prechádzať, cvičiť, meditovať, aplikovať aromaterapiu.

Aký je plán?

Príprava

Dohodneme naskladanie do áut - obsadenie prispôsobíme tak, aby sa ušlo miesto každému. 

Štvrtok

Vyrazíme z Bratislavy v priebehu dňa. Kto príde do pol štvrtej, stihne sa ešte okúpať. Ostatní, ako sa podarí. Večer urobíme si meranie ZYTO, pripravíme pre každého oleje a urobíme si prvú masáž symfónie buniek.  

Piatok, sobota

Ráno 20 minút cvičenie na uvoľnenie fascií a 7-minútová meditácia. 

Dopoludnia kúpanie, potom oddych a voľný program. 

Popoludní kúpanie, krátky oddych. 

Podvečer, alebo namiesto popoludňajšieho kúpania výlet do Kesztely alebo na hrad Sumeg. 

Večer meditácia, prednáška o použití Zyto a Symfónie buniek, terapeutické rozhovory

Nedeľa

Ráno po cvičení kúpanie

Možno spoločný obed v reštaurácii

Cestou domov môžeme navštíviť niektorú pozoruhodnosť v okolí, alebo nádhernú buhistickú stúpu pri mestečku Zalaszántó. 

Podvečer návrat domov. 


Cena je 145 €, z toho 

115 € za ubytovanie a materiál, uhraďte na súkromný účet, 

30 € za organizovanie a program, uhraďte na firemný účet.   

Ďalšie náklady

Doprava: 

Váš príspevok určí šofér. Minimálne to vychádza takto: Jedna cesta je 200 km, tam a nazad 400 km, plus diaľničná známka 22 €. Pri spotrebe 8 l na 100 km a cene paliva zaokrúhlenej o malý príspevok na opotrebenie 2 €, potom jedno auto vyjde 2€ x8 litrov x4 (100km)+22= 86€. Ak si prisadnete k šoférovi traja, náklady na cestu za osobu budú 22€. Plus možno budete chcieť šoférovi kúpiť nejaké občerstvenie po ceste za námahu. 

Vstupné do kúpeľov

Pre nás sa javí najvýhodnejšia 10-hodinovú permanentka, ktorá stojí 13 000 HUF, čo je cca 33 €. K tomu pripočítajú zálohu za náramok - kľúčik, 2000 HUF, ktoré vrátia vo forintoch, aj ak platíte kartou v €.

Strava

V penzióne sa dajú kúpiť raňajky, ale môžeme si vziať aj vlastné suroviny, napríklad na ovsenú kašu, lebo v každom apartmáne je kuchynka. 

Obedy a večere: môžeme kombinovať z domu donesené, tam si uvariť a ísť do reštaurácie, ako kto bude chcieť. Sú tam aj fast-foody. Jedno dobré jedlo v reštaurácii vyjde cca 20 €. Za pozornosť stojí fakt, že mestečko oplýva vynikajúcimi zákuskami a v ponuke je iste aj dobré miestne víno. 

Plánujem poslať vám recept na super ovsenú kašu a dva recepty na jednoduché obedové jedlá, ktoré si môžeme pripraviť už doma. Možno nejakými receptami prispejete aj vy. 

Penový kruh

Najčastejší spôsob, ako oddychovať v jazere, a najmä v horúcej časti uprostred domu, je vznášať sa na penovom kruhu, ktorý sa dá pri pokladni požičať, alebo cestou v mestečku kúpiť za cca 10 €. No môžete si aj z domu vziať vlastné plávacie koleso. 

Čo si zbaliť

Šľapky, župan, uterák do kúpeľov, plavky (najlepšie dvojo a najlepšie nejaké staré či lacné), prípadne plávacie koleso. Do slnka či dažďa šiltovka a slnečné okuliare. Na hlavu (keď fúka, alebo kto trpí na mokrú hlavu): Plávaciu čiapku, alebo ľahkú bežnú čiapku, alebo čelenku.

Jedlo a nápoje podľa vlastnej potreby: káva, čaj, raňajky, obedy, večere. 

K aromaterapii: trocha neutrálneho oleja (mandľový, kokosový, jojobový, hroznový) a maličký uterák. 

Praktické informácie a rady

Mena: forint (Ft, HUF). Prepočet na €: cenu vo forintoch vydeľte číslom 400, teda dať dolu dve nuly a deleno 4. Kalkulačka je tu. 

Poistenie: Je vhodné uzatvoriť cestovné poistenie.

Elektrika a zástrčky: Ako u nás. Štandardná sieť je 230V, zástrčky C a F. 

Doprava: do Hevízu pôjdeme spoločne v autách, po mestečku pôjdeme pešo (kto chce, autami).  Bývanie a kúpele sú od seba vzdialené cca 800 metrov. Cesta autom z Bratislavy do Hévízu trvá cca 2 hodiny 20 minút. (Verejnou dopravou je to s  dvoma prestupmi, cca 6 hodín.

Sprepitné: Ľudia v službách sú tu slabo platení, odporúča sa dávať 10 - 15% sprepitné.   

Šperky: pred vstupom do bazéna si ich zložte, alebo ich rovno nechajte doma, aby vám nesčernali. 

Poznámka: Symfóniu buniek podľa meraní Zyto sa chystáme poskytovať aj v Terapke na Mierovej, trvanie bude 30 minút a cena bude v závislosti od zvolených olejov 30 - 40 €. 

Hévíz som prvý raz navštívila v marci 2024, keď sa príroda prebúdzala do nádhernej zelenej, no v teplých odtokových riečkach už kvitli lekná. 

Zaujímavosť: 

Pestovanie a zber Modrého Lotusu pre doTERRA

Viac informácií: Pestovanie Modrého Lotusu, Informačný leták o oleji, Širšie informácie o použití oleja v angl.