DAVANA

Vznešená, ušľachtilá, elegantná, noblesná, príťažlivá, originálna, transformatívna, osudová, krásna, obdivuhodná, dôstojná, zvodná, neopakovateľná, záhadná, vznosná, jedinečná, sebavedomá, nezvyčajná, prekvapivá, zaujímavá, iná, neodolateľná, bohatá, tajomná, prekvapivá, ladná, neprehliadnuteľná, zvláštna, jemná i silná ...

... je vôňa ženy, ktorá používa Davanu. 

No chceme jediné slovo? 

POTEŠENIE.


Davana

Davana nás vyruší od stresu.

Nie je možné len tak ovoňať a ísť ďalej. Niečo vás na nej vždy prekvapí, ako keď nám niekto niečo povie a my sme dobre nerozumeli. Chceme si to ujasniť - a tým nás zvádza hlbšie do svojej vône - musíme sa zastaviť a privoňať ešte raz. A ešte raz. Zhlboka sa nadýchnuť. Zostaneme trochu zmätení, lebo ju niet kam zaradiť. Sme v novej situácii. Lenže stres je fuč. 

Davanu obdivujú voňavkári celého sveta. Vonia krásne a zaujímavo a každému inak už vo fľaštičke. Tak zvláštne medovo-ovocne (Slivky? Passion fruit? Hrozienka?). No akonáhle otvoríme fľaštičku a nanesieme ju na pokožku, všetko sa zmení. Olej reaguje na unikátne chemické zloženie našej pokožky a pozmení svoju vôňu. Každý, kto si ju natrie na zápästie, s ňou vonia trochu inak, takže sa stane našou osobnou vôňou!

Niektorí o tejto vôni hovoria, že je flirtovná. Ja by som povedala - keby bola Davana živá bytosť - že neflirtuje, lebo to nepotrebuje: vie, aká je špeciálna. Davana je tá žena, ktorá vojde do miestnosti a všetci ju fascinovane sledujú.  Ale nie je príťažlivá v štýle Carmen, svojou oslnivou výraznosťou - ona je skôr nepolapiteľná, akoby polopriesvitná. Prítomní chcú zachytiť jej podobu, význam, siluetu - ale ona sa len črtá, marí. Je ako šťastná džezová sekvencia, ktorá sa zmení skôr, než v nej stihnete rozpoznať uchu konvenujúcu melódiu, ako krátky verš, ktorý sa nám zapíše hlboko do kostí, ani nevieme, čím. Rafinovane s nami niečo robí, ale my vlastne nevieme, čo.     

Davana vytvára svoj vlastný sofistikovaný sesquiterpén ketón Davanone, ktorý láka, zvádza, ukľudňuje, oblažuje a povznáša zároveň.  

Davanu v Indii rady pestujú gazdiné v záhradách, lebo pekne vonia a priťahuje veľa druhov motýľov. Je príbuzná slnečnici, sedmokráske a kamilke (čeľaď Asteraceae). Je malá, s mäkkými, striebornými, papradiu podobnými listami a malými žltými kvetmi. 

Tradiční ajurvédski liečitelia ju používali na podporu reprodukčného zdravia. Používala sa pri náboženských ceremóniách (bylinu kládli k nohám Šivu) a pri meditácii: pripisuje sa jej moc ukľudniť myseľ. 

Esenciálny olej si obľúbite ako oblažujúcu voňavku, pomocníka pri stíšení mysle a pri meditácii a vysoký obsah ketónov z tohto oleja robí výborný prostriedok na pestovanie pleti. Frakcionovaný kokosový olej pomáha hydratovať pokožku a udržiava prirodzenú kožnú bariéru. Roll-on uzáver prináša pohodlné použitie na pleť i ako parfum. 

Pri tvorbe vlastnej voňavky ju môžete aj doplniť inými olejmi, napríklad Wild Orange, Bergamot, Clary Sage, Myrrh, Sandalwood.

Použitie

  • Naneste na zápästia a krk ako osobnú vôňu.
  • Pridajte k vašej pravidelnej starostlivosti o pleť ráno alebo večer, ako nádherné sérum. 
  • Uchovávajte v kabelke alebo v skrinke v kúpeľni, aby ste mali olej vždy ľahko poruke.
  • Rozotrite v dlaniach a zhlboka vdychujte, kedykoľvek chcete pocítiť úľavu, rovnováhu a potešenie.
  • Naneste do dlane a použite na luxusnú verziu masáže ruky Aromatouch.  

Upozornenia

Je to veľmi vzácny olej. Keď ho nájdete za "dobrú" cenu, nie je pravý. 

Ako vždy, upozorňujeme:

Možná citlivosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. V prípade tehotenstva alebo pod dohľadom lekára sa poraďte so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

NOTE: Davana was a special limited one-time offer oil for doTERRA's 2020 Convention kit. So, it may not be available for purchase alone.