BALANCE

Prečo je Balance jedným z najpredávanejších olejov doTERRA?

Stručná odpoveď by bola "lebo ho používa a doporúča Dr. Hill". No hlavne, Balance je odpoveďou na potrebu, ktorú všetci máme, ale si ju neuvedomujeme: potrebu stability, rovnováhy a NADHĽADU. Náš nervový systém nie je navyknutý na dnešné podmienky. Ešte pred 100 rokmi naši predkovia celé dni vykonávali monotónne činnosti, rozhodovali sa pár krát za deň a väčšinu ľudí, vecí, a podnetov, s ktorými sa v daný deň stretli, poznali celý svoj život. Dnes na nás doslova útočia podnety, novinky a nutnosť rozhodovať sa. Balance je protiváhou pre tento tlak. 

Naša kolegyňa Zuzka hovorí: Používame Balance, aby sme zostali pri zmysloch.

Spoznám, keď si ho ráno dám? Je môj deň iný? Ani si to nevšimnem! Akosi ľahšie sa mi zvládajú úlohy, lepšie sa orientujem v prioritách a moje srdce sa nezblázni vždy, keď sa udeje niečo nečakané. Ale to považujem za normálne, za "dobrý deň". Spoznám to, až keď si ho nedám, ak ho napríklad po návrate z cesty nevyložím z cestovnej tašky a pár dní tam zostane ... zrazu je toho všetkého na mňa akosi priveľa, všetci odo mňa niečo chcú a zdá sa, že nikdy nemôžem stihnúť dokončiť všetko, čo by som mala ... vtedy sa rozpomeniem, že mám vytiahnuť Balance.

Má príjemnú drevitú arómu, tvoria ju Smrek, Gáfrovník, Kadidlo, Vratič a Modrý rumanček a kokosový olej. Naneste si ho na pokožku a čochvíľa sa rozhostí pokoj, uvoľnenie a pohoda, ale aj sústredenie a zmysel pre mieru. 

Ako to funguje? Ukazuje sa, že táto unikátna zmes má schopnosť meniť povrchové napätie červených krviniek, takže tieto lepšie plávajú v krvi a lepšie okysličujú tkanivá. Pred časom som stretla lekárku, ktorá presne tento efekt dosahovala procedúrou, ktorú robila vystresovaným manažérom pomocou drahého prístroja. Neverila, že namiesto toho stačí naniesť na chodidlá esenciálny olej Balance. 


Kedy a ako ho použiť?


  • Položte si ho k posteli (kto ešte nemá prí-posteľnú krabičku s najdôležitejšími olejmi?) a ráno, ešte kým sa so zívnutím ponaťahujete, si vmasírujte kvapku do pokožky.
  • Môže sa (jedna kvapka) naniesť aj na srdce, alebo šiju, alebo zápästia.
  • Fajn parfum! V spojení napr. s citronellou, alebo aj samostatne, obľubujú ho muži, ale aj ženy. Zmiešajte 1 kvapku s 10 kvapkami základového oleja.
  • Na chodidlá pred cvičením jogy + nadýchnuť z dlane. Podporí fyzickú stabilitu pri ásanách a schopnosť sústrediť sa na seba.
  • Niektorí si ho dávajú aj pred spaním, no iných príliš stimuluje - tak radšej večer použite jeho "dvojičku" Serenity.
  • Na masáž, zmiešajte 5 kvapiek s 10 ml základového oleja. 
  • Na kúpeľ, zmiešajte 5 kvapiek s 5 ml základového oleja. 
  • Na mydlo, do sprchy, podobne ako Serenity
  •  Zmiešajte Balance s epsomskou soľou v teplom kúpeli na uvoľnenie. 
  • Ak vám pekne vonia, tu je Extra tip: vložte si tampónik, alebo kamienok s kvapkou Balance do vrecka, alebo do kabelky. Budete okolo seba šíriť arómu pohody, stability, vyváženosti, spokojnosti. 

Naša kolegyňa má zaujímavú skúsenosť s dospievajúcim synom: Často sa za ním pozerala z okna, ako kráča do školy so zvesenou hlavou na rýchlo narastenej chlapčensko-mužskej postave. Začala ho budievať tak, že mu nanáša Balance na chodidlá a má pocit, že odvtedy mladý muž ide do školy viac vzpriamený!

Len na vonkajšie použitie. UPOZORNENIE Možná citlivosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo podstupujete liečbu, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornou časťou uší a citlivými časťami tela.