SALUBELLE

Ach, keby tak existoval jediný olejček na všetko! 

Keby sa tak v ňom skveli najvzácnejšie oleje zo všetkých končín Zeme, ktoré boli donedávna dostupné len kráľom a kniežatám! 

Ach, keby tak bol hojivý na telo i na dušu, keby hojil rany a posilňoval a ešte aj skrášľoval! A keby ešte aj pekne voňal! 

... počkať! Veď tu taký je! Volá sa SALUBELLE!

Päť najdrahších olejov a k nim Levanduľa, ktorá nie je taká drahá, ale je rovnako liečivá.
Päť najdrahších olejov a k nim Levanduľa, ktorá nie je taká drahá, ale je rovnako liečivá.

Salubelle (Immortelle): účinná "lekárnička vo fľaštičke" a najluxusnejšie pleťové sérum v jednom.


Sedemnásť spôsobov použitia

Nádherne vonia - sýto, exoticky ... ako správne hýčkanie pokožky aj duše. Salu- najčastejšie značí ZDRAVIE, BLAHO, SPÁSU, ZÁCHRANU, -belle najčastejšie znamená KRÁSA, ale aj láskavosť. No a Slamienka sa v niektorých jazykoch nazýva Immortelle - nesmrteľnosť.

Starostlivosť o pleť: 

Naneste 1-2 "bodky" na postihnuté oblasti a jemne vmasírujte. Na to pleťové tonikum a krém.

 1. Zjemnenie jemných čiar a vrások, vtierajte malinké množstvo do pokožky tváre, krku a dekoltu.
 2. Zníženie výskytu škvŕn a hyperpigmentácie. Tu je chlapík z Austrálie, ktorý mal škvrny a predráždenú pokožku a 2x denne si natrel riedené Salubelle v malom množstve na tvár a ruky plus doterra neutrálne tekuté mlieko a pokožka sa mu vyčistila. Nepovedal, ako dlho to robil. 
 3. Hydratácia, spevnenie a vyživenie pleti. Úplne sa rozžiarite - očakávajte komplimenty. 
 4. Upokojenie podráždenej pokožky.

Emocionálna pohoda: 

 1. Zníženie stresu a úzkosti: Vtierajte 1-2 kvapky na krk a spánky a šiju, vdychujte rozotreté v dlani, alebo pridajte 5-10 kvapiek do kúpeľa.
 2. Majte olej so sebou a pri emocionálnej záťaži (napr. tréma, časový stres, hnev, obava) votrite malé množstvo do podpazušia. Celkom rýchlo sa vám uľaví emocionálne a zabránite rozkladu potu (a následným pachom). 
 3. Podpora pokojného spánku: Vtierajte 1-2 kvapky na chodidlá a šiju pred spaním alebo môžeme dokonca pridať 5 kvapiek do difuzéra.

Zdravie: 

Zmiešajte s nosným olejom a vtierajte na postihnuté oblasti. 

 1. Podpora hojenia rán, herpesu, škriabancov, štípancov: Naneste 1-2 kvapky priamo na postihnuté miesto a ak sa dá, jemne vmasírujte. (Niekto do lesa a na šport nosí Touch (roll-on) verziu Lavender, niekto Tea Tree, iní Frankincense alebo Helichrysum, vy môžete Salubelle).
 2. Máme skúsenosť, že zlepšuje zrak, cca o 1 dioptriu. Dôvodom je zrejme zlepšenie mikrocirkulácie, lebo po prerušení používania sa vráti pôvodný stav.
 3. Aplikujte priamo na jazvu, pomáha rozprúdiť cirkuláciu a podporuje opravu tkanív. 
 4. Potrite si zmesou Salubelle podpazušia pred cvičením alebo aktivitami vonku. Inými slovami, ako deodorant. Tým súčasne podporíte aj svoj lymfatický systém. 
 5. Podpora imunitného systému. Pravidelne vtierajte do šije, dlaní, prípadne aj chodidiel. 
 6. Zmiernenie bolesti svalov a kĺbov: Vtierajte 2-4 kvapky zmiešané s nosným olejom na postihnuté oblasti. Povedzme urobíme na koži čiarku 4 - 5 cm a na to natrieme kokosový olej a vmasírujeme.
 7. Posilnenie vlasov a nechtov: Vtierajte 1-2 kvapky do vlasovej pokožky a vlasov alebo riedené kokosovým/hroznovým olejom vtierajte do pokožky okolo nechtov. 
 8. Martinka Valníčková radí budúcim mamičkám, ale nielen im: polovicu fľašky Salubelle zmiešajte s celou fľaškou doTERRA kokosového alebo hroznového oleja a 2x denne natierajte rastúce bruško. Zmiernite napätie kože (aj duše) a predídete aj strijám. No každá z nás si môže vyrobiť takýto luxusný telový olej a hýčkať pokožku celého tela - Dr. Rozínková radí najmä na prsia!  (Hroznový olej sa ešte lepšie vstrebáva ako kokosový). 
 9. Martinka odporúča tiež toto: Môžete ho hneď použiť aj po narodení bábätka na oblasť perinea tak, že do malej fľaštičky s rozprašovačom dáte frakcionovaný kokosový olej a tretinu zo zmesi Salubelle a posprejujete vždy po použití toalety. Vraj je to neuveriteľne upokojujúce! (no určite to prospeje ženskému zdraviu každej z nás, takýto sprejík, povedzme na triesla).
 10. Tento olejček je podľa Martinky tiež skvelý na podporu štítnej žľazy. Aplikujte ho od ucha cez krk až k druhému uchu.

   Tipy:
 • Pred použitím esenciálnych olejov na pokožku vždy vykonajte test citlivosti. Naneste malú kvapku zmesi na vnútornú stranu lakťa a počkajte 24 hodín, či sa neobjavia alergické reakcie.
 • Esenciálne oleje môžete používať samostatne alebo ich kombinovať s inými esenciálnymi olejmi na vytvorenie vlastných zmesí.
 • Tehotné ženy, dojčiace ženy a deti by sa mali pred použitím esenciálnych olejov poradiť so svojím lekárom.
 • Esenciálne oleje nedávajte do očí, uší a nosa. 

Upozornenie:

Toto sú len individuálne skúsenosti s použitím oleja doTERRA Salubelle. Ich účelom je pobaviť a inšpirovať, nenahrádzajú lekárske odporúčania. Pred použitím esenciálnych olejov na akýkoľvek účel sa poraďte s lekárom.