BreuBranco

Veľký a vždyzelený strom brazílskeho kadidla, pochádzajúci z lesov majestátnej amazonskej oblasti, produkuje zo svojho kmeňa voňavú živicu, ktorá je ostrá, borovicová a prenikavá. Lokálne známy v Brazílii ako Breu Branco (brazílske kadidlo). Patrí do čeľade burzerovité, podobne ako Kadidlo a Palo Santo (Guaiacwood), pretože majú podobné chemické zloženie. Esenciálny olej je bohatý na p-cymén a má sviežu, dymovú, živicovú a drevitú arómu. Živica sa už dlho používa v toaletných potrebách, mydlách a kozmetike a je bežnou zložkou vôní a esencií.

Brazílske kadidlo

Získava sa zo živice stromu Protium heptaphyllum. Zberači zbierajú živicu, ktorú strom uvoľnil ako obrannú reakciu na dierky, ktoré v ňom urobila larva Turu. Brazílsky Breu znamená živica a Branco znamená biely. 

Čiže tento strom má indiánske meno: STROM, KTORÝ PRODUKUJE BIELU ŽIVICU.  

Jediná vec, ktorá sa zbiera, je to, čo už príroda vytvorila, takže zber suroviny je plne udržateľný - na čo doTERRA pri všetkom získavaní zdrojov prísne dbá - a nielen to, partneri doTERRA sú vždy spravodlivo, spoľahlivo a štedro odmeňovaní, takže v tomto prípade zber živice prispieva k zlepšeniu života ľudí v Amazonskom pralese, ekologickým spôsobom.  

V Brazílii ho pôvodní obyvatelia používajú na liečenie a na rituálne účely. Keď starší odovzdávajú vedomosti mladším, pália Breu Branco, pretože veria, že jeho dym má moc posilňovať pamäť a schopnosť učenia. Používa sa tam aj na liečenie dýchacích ciest, trávenia a liečenie kože. Je tiež považovaný za analgetikum. 

Použitie

  • Zmiešajte so základovým olejom a naneste na pokožku.
  • Pridajte do vášho obľúbeného krému na telo alebo sprchového gélu pre sviežu, zemitú arómu.
  • Používajte ako súčasť masáže pokoj a jasnosť mysle. 
  • Používajte pred dlhými túrami a aktivitami vonku.

Návod na použitie

  • Na masáž 5 kvapiek do 10 ml základového oleja. 
  • Na kúpeľ zmiešajte 5 kvapiek s 5 ml základového oleja. 
  • Na parfumovanie 1 kvapku do 10 kv. základového oleja. 

Len na vonkajšie použitie. 

Na Slovensku sa zatiaľ predáva len príležitostne, ako limitovaná ponuka.