Novembrový výpredaj

Čím sa vyznačujú tieto vecičky?

Lacné, ale okázalé veci, často neekologické a nie eticky, ale bezohľadne vyrobené veci, ktorých sme sa nevedeli v minulosti nabažiť, a ktoré teraz vyhadzujeme z domu, definitívne ako darčeky vychádzajú z módy. Dnes uprednostňujeme skôr kvalitné veci s vnútornou hodnotou. 15-mililitrová fľaštička esenciálneho oleja doTERRA obsahuje 240 blahodárnych kvapiek čistého, ultra-kvalitného prírodného výťažku, ktorý nezaťažil prírodu a za ktorý boli jeho pestovatelia férovo odmenení. Nenesie v sebe žiadnu etickú záťaž, práve naopak, vytvára dobro počas celej doby svojho vzniku aj používania. Keď ho niekomu darujeme, prispejeme k jeho zdraviu, k pokojnejšiemu, vedomejšiemu životu a ukážeme, že sme pri vyberaní darčeka boli pozorní a ohľaduplní. 

Veci z tohto novembrového výpredaja sú väčšinou produktami mimo bežnej ponuky (limitkami) a môžu byť skvelými darčekmi pre blízkych i pre nás samotných. No aj v bežnej ponuke je veľa toho, čo môže byť hodnotnou pozornosťou pre naše okolie. Sledujte nás, onedlho bude hotový sprievodca vianočnými darčekmi z doTERRA! Adresa bude www.aromaterra.sk/vianoce.     

Dobré rady k výpredaju:

  • Nenadarmo sa táto akcia volá FLASH SALE, teda BLESKOVÝ VÝPREDAJ. Nevieme, koľko z ktorej položky je v zásobe, často už po prvých hodinách je niečo fuč. Treba si teda kúpiť čím skôr (a zaplatiť kartou) a ak sa to nepodarí, brať to športovo.
  • Väčšina položiek má limit na počet kusov, ktoré si môže jeden človek kúpiť . Ku koncu výpredaja zvyknú limit zrušiť (na to, čo ešte zostáva).
  • Treba si uvedomiť, že za túto cenu sa predávajú produkty s blížiacim sa dátumom spotreby a hoci sú určite v poriadku (a dlho zostanú), stojí za to začať ich hneď používať, neodkladať. 
  • A nadovšetko: limitky sú príležitosť dostať niečo, čo bežne nie je, no ak ide len o niečo lákavé, možno radšej zvažujme, čo nám prinesie najviac úžitku a radosti a možno si radšej kúpime "nudný" olej z bežnej ponuky, ktorý používame a ktorého už máme doma málo, než atraktivitu, ktorá by nám potom doma stála. 

Čo je v ponuke tento rok? Zostavila som súkromný rebríček aj s vysvetlením, prečo. 

No vy si možno urobíte svoj vlastný! Objednajte si cez svoj zákaznícky účet. Ak žiaden nemáte, alebo chcete ušetriť na poštovnom, píšte mi cez WhatsApp na 0903236230.

NIAOULI je vzácnejšou sestrou Tea tree (Čajovníka). Má trochu sladšiu vôňu a jeho hlavnou úlohou je čistiť a hojiť pleť. Mladí ľudia a tí, čo trpia na akné, by ho vyvažovali zlatom. Výborne poslúži aj na nechtové plesne, škriabance, štípance, popáleniny. Za tú cenu niet nad čím váhať. (Limitka) Komu ako darček: pubertiakom, mladým rodinám, sebe.

BERGAMOT MINT vonia bohato, farebne, trochu ako kombinácia Mäty a Levandule a obsahovo sa podobá Levanduli. Patrí medzi mojich "žolíkov"  - keď neviem, čo difúzovať, dám Bergamot mint + nejaký citrus. Jednou z najviac účinných a najmenej prácnych metód, ako znížiť stres, zvýšiť imunitu a dobre sa vyspať je krátka masáž chodidiel s esenciálnym olejom - Bergamot mint je na to ideálna, žiaden iný olej, bohatý na linalool, za tú cenu nekúpite. Aktuálna cena posunula Bergamot mint na čelo nášho rebríčka tejto akcie. (Limitka). Komu ako darček: seniorom, manažérom, sebe.

CARAWAY - rasca. Zo zdravotných účinkov je hlavná podpora trávenia, vykašliavania a maminy malých detí ho svojim ratolestiam natierajú riedený okolo nosa a na čelo - vraj nič tak dobre nerozpúšťa soplíky. Ak ste už niekedy týmto olejom niečo ochutili, viete, že sa oplatí aj do kuchyne. Málo sa o ňom vie, že sa používa aj v kozmetike. Viac o Caraway píšem na www.aromaterra.sk/caraway.  (Limitka) Komu ako darček: mladej rodine, človeku s tráviacimi problémami, kulinárom, sebe.

Peppermint beadlets - jeden z najužitočnejších produktov. Jednu malú guličku prehltnite po ťažšom jedle, proti nevoľnosti zo stresu a majstrovský kúsok týchto guličiek je cestovná nevoľnosť - do serpentín, na loď a do lietadla hotový poklad. Pri napätí a bolesti svalov jednu guličku puknete a vmasírujete na boľavé miesto (pozor na oči). Prehryznite kvôli sviežemu dychu (zahoďte žuvačky s toxickým aspartamom). Za túto cenu si treba urobiť zásobu peppermintových guličiek. Ktovie, možno v budúcnosti budú už len Supermint - zmes štyroch druhov mäty. Komu ako darček: univerzálny dar, uvidíme, koľko nám dovolia kúpiť kusov na jeden účet. 

Thai - asi najvydarenejšia z gastronomických zmesí! Kombinácia olejov, získaných z deviatich korenín (Koriander, Galangal, Rímska rasca, Citrónová tráva, Mäta klasnatá, Citrónovník tŕnitý, Zázvor, Bazalka a Ružové korenie) vytvára harmóniu sladkej, kyslej a aromatickej chuti. Kto má rád ázijskú kuchyňu, toto si nesmie nechať ujsť. Výborne chutí aj len tak, kvapku na jazyk. Trocha ryže, trocha zeleniny a kvapka tohto oleja = kulinársky počin. Komu ako dar: cestovateľom, kulinárom, zahraničným hosťom. 

AMAVI vzorky- tieto pánske voňavky u nás ešte nie sú, tak toto je jediná príležitosť spoznať ich. Rosso nesie posolstvo mužnej sily a sebavedomia. Azul má evokovať slobodu a dobrodružstvo. Noir zas tajomstvo a vášeň - náladu večera, na ktorý sa nezabúda. 3 x 1,5 ml, teda takmer 5 ml kvalitných voňaviek za 20 €, to bude pekný darček pre manžela.  Je načase prejsť od extenzívnych, okázalých darov k niečomu, čo má hodnotu a nesie v sebe posolstvo. Komu ako darček: mužovi, ktorý to ocení. Manželovi, bratovi, priateľovi.

Kapsička - tá látková vyzerá elegantnejšie, ale táto je veľmi praktická na cestovanie. Jednak do nej vidno, takže ľahko nájdete olej, ktorý hľadáte, jednak je nepremokavá. Mám ich niekoľko, nosím v nich aj napr. dekoratívnu kozmetiku. Do kabelky sa až tak nehodí, je tvrdá a aj niečo málo váži. Komu ako darček: každému, kto s olejmi začína (do nej možno nejaké pekné uzávery, sprejové násadky a podobne), sebe. 

Zajačik - dá sa zohriať v mikrovlnke. Potom naň kvapnete trocu oleja Lavender, alebo Bergamot Mint a máte perfektného spoločníka pre zaspávanie. Komu ako darček: deti, vnúčatá, netere a synovcovia. Pozor, doteraz sa vždy prvý vypredal. 

SUNNY CITRUS - je naozaj NÁDHERNÁ vôňa, veľmi vydarená. Nemusíme mať všetko, ale ak chcete niečo vyslovene pre potešenie, toto je dobrá voľba. A výborný je aj do letných nápojov. Komu ako darček: tomu, kto už základné oleje má, a jednu fľaštičku sebe.

WHITE GRAPEFRUIT - jemná, horko-sladká vôňa a chuť. Príjemný do nápojov, aj do zimného telového mlieka či pleťového krému (napr. s Ylang-Ylang). Na Madeire robia charakteristický, veľmi chutný a obľúbený nápoj Poncha, z pomaranča, citróna, medu a bieleho rumu (cukrová trstina tam bola základnou hospodárskou plodinou), pričom z ovocia použijú šťavu aj kôru. V našich podmienkach by som použila šťavu z ovocia a esenciálny olej White Grapefruit. Skúste, určite očaríte svojich hostí. Komu ako darček: kulinárom. 

Tulsí - indický malý krík, posvätná bazalka. Tulsí znamená "nenahraditeľná". Používala sa v tradičnej medicíne i duchovných rituáloch. Kvapka do pleťovej vody, alebo krému, pomáha udržiavať čistú a jasnú pleť. Difúzovaná, v kúpeli či masáži navodzuje pokojnú, harmonickú, prívetivú atmosféru. Kvapnite si ju do vody, alebo čaju - upokojí žalúdok aj nervy.

Parfum MAJESTIC LORE spája Black Spruce (čierny smrek), Balsam fir (Balzamová jedľa) a Bergamot. Horká, drevitá, ale hebká vôňa pre ženy aj pre mužov, inšpirovaná nekonečne zelenými lesmi Kanady. Za túto cenu stojí za "hriech". Komu ako darček: komukoľvek. 

Krabička na výživové doplnky - pri ich veľkosti toto je na jedno-dňovú spotrebu, napr. LLV, PB Assist, Terrazyme, Copaiba, Mito2Max. Komu ako darček: sebe.

Kapsička - tých nikdy nie je priveľa na cestovanie alebo do kabelky. Táto vyzerá veľmi elegantne. Komu ako darček: každému, kto používa oleje a zvlášť, ak si potrpí na eleganciu. 

Držiak na telefón - super maličkosť za symbolickú cenu. Prilepíte na zadnú stranu mobilu a máte vysúvací držiak. Ako darček každému, kto taký ešte nemá. 


To nie je len rečnícka otázka. 

Prečo si nekupovať drahý, aj keď krásny pasívny difúzer z terakoty? Lebo jeho účinnosť je len na asi pol metra kubického, čiže na menšiu skrinku, alebo šuflík. Rovnako dobre vám poslúži kúsok dreva, alebo úlomok tehly. Držala som ich v ruke, sú veľmi pekné - ale za 15 € si radšej kúpim nejaký olej na úžitok, alebo potešenie. O tom, ako si vyrobiť účinný pasívny difúzer zdarma (a o difúzeroch vôbec) som spísala tu: www.aromaterra.sk/difuzery

PONOŽKY - ak máte v rodine niekoho, kto ich nemá prebytok, berte ich! Máme tieto jedny doma, sú výborné - teplé, kvalitné, veľmi ľahko sa naťahujú (sú pružné) a naozaj pekné. Sú dosť hrubé - nie veľmi vhodné do bežnej obuvi. Komu ako darček: ľuďom bez podlahového kúrenia, uzimeným, a tým, čo idú na chalupu.

Difúzer - uzáver. Podobne ako iné pasívne difúzery, takmer neúčinný. Jediné dobré použitie si viem predstaviť také, že ho dáte na svoj obľúbený olej a ten hodíte do kabelky a budete priebežne ovoniavať kabelku. Dámska kabelka by mala voňať.  

Detský difúzer vláčik - nevypredal sa tak bleskovo ako panda, tučniak či leňochod. Vraj má veľmi veľkú nádobku na vodu a aj vyhráva detské melódie. No zaberá asi dosť veľkú plochu, takže mu treba nájsť miesto, kde bude súčasne pôsobiť ako dekorácia. Komu ako darček: kto má deti a má dosť miesta.

Darčeková súprava pre mužov Polnočný les - sprchový gél a krém po holení. Presne tieto prostriedky, ktoré si dávame každodenne na pokožku, a tým pádom do krvného obehu, by mali byť kvalitné a prírodné. No treba nájsť muža, ktorý toto chápe. 

Keramická fľaštička - ozdoba na stromček a ďalší pasívny difúzer. Môže sa na ňu kvapnúť esenciálny olej a zavesiť napríklad vo vašom obchode, štúdiu alebo salóne.