BOGO február 2024

Čo je BOGO?

Jedno kúpiš - druhé dostaneš. doTERRA 2-3x do roka zaradí túto akciu, ktorá je najvýhodnejšou z roka. Dajú do dvojíc, niekedy trojíc oleje, z ktorých prvý kúpiš a druhý ti k tomu pridajú. Treba konať rýchlo, lebo sa zvykne vypredať, platí sa kartou, nedá sa platiť bodmi, ale za kúpený olej body dostaneme (kto je na vernostnom program - LRP). Viac informácií a dobré rady k taktizovaniu som vám spísala na www.aromaterra.sk/bogo

Výpredaj po BOGU

Kúpili sme pár kusov navyše - spýtajte sa, čo ešte máme.

Koľko som stíhala, toľko som zapísala pre vás

🌹🌹🌹Toto BOGO má tému kvetov, očisty, prebúdzania do jari, ROZKVET. 🌹🌹🌹

💃🏻 RUŽA: Damascénska ruža - najstarší Symbol čistoty, krásy a lásky. Maľovať si vzor srdca na srdce ak potrebujeme podporiť kardiovaskulárny systém a zdravie buniek, trávenie, obeh, ale aj pri emočných ťažkostiach. Tonizuje, podporuje obeh lymfy, podporuje krásu (ako všetky kvetové oleje). Podporuje schopnosť milovať a lásku odovzdávať. Ako podporný prostriedok pri všetkých chronických ťažkostiach (tela i duše). Robí z nás láskvejších ľudí. Schopných odpúšťať. Podobne ako kadidlo, aj tu platí "keď nevieš, čo, použi ružu".

💃🏻 k Rosa touch, kráľovnej, dostaneme princeznú - Geranium. Má ako jediný olej významnú zložku ako Ruža - GERANIOL. Podporuje prúdenie - lepšie vstrebáva vitamíny. Podporuje krásu tváre, hojenie rán, vyživenie, boj proti voľným radikálom (omladenie), očista pečene a močových ciest. Keď zmiešate geranium a lavender, dostanete vôňu, ktorá pripomína ružu. RUŽA a GERANIUM podporujú prirodzenú tvorbu KOLAGENU v pokožke. Aj repelent.

NAUČME sa vymeniť umelé voňavky za Ružu, prípadne si urobme nejakú peknú zmes. Hormonálna rovnováha - ruža, geranium, slamienka, magnolia, kamilka. Hormóny riadia celé fungovanie tela a je veľmi ťažko ich zvonka vyladiť - ale môžeme telu pomôcť, aby ich vedelo harmonizovať samo. V kozmetike, čistiacich prostiredkoch su hormonálne disruptory - čo môžeme, to syntetické vynechajme.

🌸Helichrysum touch - rany, ryhy, vrásky. Luxusný očný krém - malú bodku pod oko, rozotrieť pleťovým olejom, napr. opuncia, argan. Dať si do kúpeľne. Jej iné meno je Helichrysum - zlaté slnko, rozjasnenie, alebo Immortelle - nesmrteľnosť.

🌸Magnolia - olej súcitu. Mirkin syn, keď mal 2 roky, mazal celú rodinu s ním. V tradičnej čínskej medicíne. Magnolia obsahuje HONOKIOL, ktorý zastavuje chorobné delenie buniek - prevencia proti onko ochoreniam. Obsahuje aj linalool - upokojenie, výborný spánok. SKVELÁ na podporu krásy pokožky.

🌼 Chamomille - olej pre bábätká od 0 rokov, takmer úplne univerzálny. Trávenie - kvapku na bruško, zakvapnúť olejom, rozotrieť v smere hodinových ručičiek. Vrátane pankreasu, pečene. Oči - natierame okolo očí jednu kvapku riedenú, podporuje zdravie a funkčnosť zraku, ale aj zápaly. Nadobličky (aj hormonálny systém). Dýchacie cesty. Pleť. Babky varili kamilkový čaj na všetko. Aj štvrť kvapky urobí veľké veci (rozriediť). BOlesť hrdla, zubov. Rany.

🌼 Northern Escape - prechádzka ranným jarným lesom. Zavedie nás do pokoja, do oázy, kde sme v bezpečí, v súlade s prírodou, úplne prijímaní a podporovaní. Japonci majú metódu FOREST BATH - kúpeľ lesom. Prejsť sa lesom je liečivé. Difúzujte! Privítajte ním ráno.

🌱🌱Abode a Purify. Čistota, láska, teplo domova, každý deň. Čistia priestor aj od energií a pachovej záťaže. V oboch je radostná Citronella a prevoňajú priestor a pôsobia aj repelentne. Do prania, proti parazitom a pachom - 1 kvapka. Tam, kde nechceme, aby išli škodcovia, striekame PURIFY riedený vo vode, opakovane. Namiesto aviváže : trocha vody, troška kyseliny citrónovej a olej. Do rozprašovača s vodou, na matrace - likviduje roztoče. Do sáčka vo vysávači kvapkať, vydezinfikuje a spraví peknú vôňu.

💦Citrus spring, LIMITKA: kvety a stromy. Zmes, ktorá podporuje zložitý hormonálny a emocionálny systém. Wild Orange (slnko, hojnosť, optimizmus), Lavender (pokoj, uvoľnenie), Bergamot (krása, sebavedomie, sebaláska), Douglaská jedľa (spojenie s koreňmi), Céder (stabilita), Šalvia lúčna (ženská rovnováha).

💦 Motivate - keď sa nám niečo nechce, chceme urobiť niečo naozaj dobre, sústredene, oddane, s radosťou. NOVÉ ZLOŽENIE, sofistikovaná zmes mnohých zložiek.

🌈Ak si objednáme celý balík, dostaneme aj kapsičku. POZOR! Objednať ako LRP objednávku, aby ste dostali body, Platiť kartou. Komu sa nechce objednávať, alebo chcete ušetriť poštovné, objednáme vám my! (body kompenzujeme).

🌟Zapísala som, čo som mohla, vysielali nabudená, nadšená @Zuzka Lukacovic Doterra (natrela sa Motivate) a rozcítená @Mirka Stevkova DoTerra (natrela si Rosa Touch a Magnolia Touch)

.

HELICHRYSUM⭐SLAMIENKA 

V preklade "zlaté slnko", 

hovorí sa jej aj Immortelle - bylina večnej mladosti, nesmrteľnosti. 

Obnovuje pokožku a upokojuje myseľ.

Regeneruje a podporuje vnútorné prostredie. 

 1. Helichrysum je obľúbeným olejom na pleť a je často súčasťou produktov proti starnutiu. Podporuje zdravú, žiarivú pokožku a znižuje výskyt vrások, liniek a škvŕn. Naneste Helichrysum na tvár, aby ste znížili výskyt vrások a podporili žiarivú a mladistvú pleť. Pomáha tiež upokojiť drobné podráždenia pokožky, napríklad po slnení alebo holení. Je súčasťou najdrahších krémov na tvár. Má jedinečné zloženie, takže majte Slamienku ako tromf, keď nič nezaberá na hojenie nejakej rany.
 2. Helichrysum vďaka svojim zložkám tiež upokojuje a upokojuje nervový systém.* Vôňa môže tiež pomôcť znížiť pocity duševnej únavy. Rozmanité emocionálne výhody Helichrysum si môžete vychutnať, keď ho použijete aromaticky alebo lokálne. Použite Helichrysum zriedený s nosným olejom pri celotelovej masáži na zvýšenie pocitu energie a vitality. Pre upokojujúci pocit vmasírujte Helichrysum do spánkov a zadnej časti krku. 
 3. Pri vnútornom užívaní môže Helichrysum olej pomôcť podporiť zdravý metabolizmus a podporiť zdravie tráviaceho, imunitného, nervového, dýchacieho a kardiovaskulárneho systému.* Aby ste využili tieto výhody Helichrysum esenciálneho oleja, užite dve kvapky Helichrysum esenciálneho oleja do pohár vody alebo vegetariánsku kapsulu. 

Tipy na použitie:

 • Riedená na pleť, aby ste znížili výskyt škvŕn, znížili výskyt vrások a podporili žiarivú, rozjasnenú a mladistvú pleť.

 • Kožné škvrny.

 • Podráždenia kože.

 • DETI - škriabance, odreniny, modriny. 

 • Pri masáži pôsobí upokojujúco.

 • Zmiešajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja Helichrysum a levandule s frakcionovaným kokosovým olejom doTERRA a máte hojivý balzam po holení. 
 • Vmasírujte do spánkov a zadnej časti krku pre upokojujúci pocit pred spaním. 
 • Vdychujte z dlane vždy, keď chcete hrejivý, mäkký, uvoľňujúci pocit - ako na slnečnej dovolenke. 
 • Je súčasťou hojivej zmesi Deep Blue, kde pomáha zabrániť modrinám a podporuje hojenie na koži i pod ňou. 

Na rozdiel od mnohých bylín iba kvety poskytujú voňavý esenciálny olej, vďaka čomu je Helichrysum vzácny. Na výrobu 5 ml esenciálneho oleja Helichrysum je potrebných 2,2 kg kvetov Helichrysum.

Esenciálny olej doTERRA Helichrysum pochádza z Albánska a Korziky vo Francúzsku. Pochádza z Helichrysum italicum – druhu Helichrysum, ktorý je najviac cenený pre svoj olej. Okrem Helichrysum získava doTERRA aj esenciálne oleje Laurel Leaf, Juniper Berry a Vitex z Albánska, ktoré vytvárajú a udržiavajú pracovné miesta vo vidieckych oblastiach. DoTERRA získavaním Helichrysum z Albánska podporuje etické postupy získavania zdrojov, ktoré poskytujú farmárom spravodlivý a stabilný príjem. Od viacročných zmlúv až po renovácie školských kúpeľní sa doTERRA zaviazala zlepšovať podmienky, v ktorých výrobcovia Helichrysum a ich rodiny pracujú a žijú.

Primárnou zložkou Helichrysum je nerylacetát, ktorý sa v experimentálnom výskume ukázal ako účinný pri znižovaní podráždenia pokožky. Nerylacetát podporuje zdravo vyzerajúcu pokožku a znižuje výskyt škvŕn a vrások. Esenciálny olej Helichrysum je tiež bohatý na acetofenóny a floroglucinoly, látky, ktoré pri lokálnej aplikácii podporujú zdravo vyzerajúcu pokožku.

Helichrysum Touch

Helichrysum Touch je čistý esenciálny olej Helichrysum, ktorý bol predriedený frakcionovaným kokosovým olejom v 10 ml rol-on fľaštičke. Pohodlné podávanie Helichrysum Touch uľahčuje a zjednodušuje aplikáciu Helichrysum topicky ako kedykoľvek predtým. Použite ho na kožné škvrny alebo podráždenia na upokojujúcu podporu. Helichrysum Touch je obzvlášť účinný u detí, pretože je vopred zriedený, vďaka čomu je ideálny do vrecka, ak idete von s deťmi, ktoré sa budú váľať, liezť, plaziť sa a padať. 

MAGNOLIA

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Purify

Purify - vnútorná a vonkajšia očista: 
 • utíši podráždenú pokožku a prinesie úľavu, napríklad po uštipnutí hmyzom alebo po očkovaní.  
 • čistí vzduch aj tkaniny od pachovej záťaže (difúzujeme, sprej, aviváž),
 • repelent: tam, kde nechceme, aby išli škodcovia, striekame Purify riedený vo vode, opakovane.
 • emocionálne pôsobenie: čistota, teplo domova, sviežosť.
 • Európsky popis uvádza, že olej je výlučne na vonkajšie použitie. My v rodine na vlastnú zodpovednosť, keďže všetky zložky sú jedlé a v ľudovom liečiteľstve stáročia úspešne využívané, používame Purify aj vnútorne, tri kvapky do kapsule: výborný je na doliečenie všetkých infektov, vrátane infektov tráviaceho ústrojenstva a vždy, keď nám vyjde z merania ZYTO. Pôsobí dezinfekčne, detoxikačne a regeneračne. 

NÁVOD NA POUŽITIE 

 • Na masáž zmiešajte 5 kvNamiesto aviváže : trocha vody, troška kyseliny citrónovej a olej. apiek s 10 ml základového oleja. 
 • Na kúpeľ, zmiešajte 5 kvapiek s 5 ml základového oleja. 
 • Rozprašovacia fľaša, na dno trocha alkoholu alebo rastlinného glycerínu, pár kvapiek Purify, doliať vodou - repelentný sprej a sprej na osvieženie vzduchu. Striekame okolo špajze, aj na matrace proti roztočom, opakovane.
 • Aviváž: 1 liter vody, 120 g kyseliny citrónovej, 10 kvapiek Purify. 
 • Do sáčka vo vysávači 1-2 kvapky.
 • Na parfumovanie zmiešajte 1 kvapku s 10 kvapkami základového oleja.  

Zloženie: 

Olej zo šupky Citrus Limon (citrón), olej Abies Sibirica (Sibírska jedľa), olej z listov Cymbopogon Winterianus (Lemongrass), olej zo šupky Citrus Aurantifolia (limetka), olej z listov Melaleuca Alternifolia (čajovník), olej z listov/stoniek Coriandrum Sativum (Cilantro).

  

ABODE

Abode znamená sídlo, útočisko, môj dom-môj hrad.

Jeho úlohou je vytvoriť pre vás biologicky bezpečný domov.

Použitie

 1. Čistenie vzduchu od pachov, dezinfekcia vzduchu: difúzujte.
 2. Pohotovostný sprej proti pachom v kuchyni: do sprejovej fľaše trocha alkoholu, alebo rastlinného glycerínu, pár kvapiek Abode, doliat vodou. 
 3. V koncentrovanejšej forme tento sprej výborne poslúži ako sprej na matrace. 
 4. Dezinfekčný sprej na povrchy: 1:1 ocot, do toho Abode
 5. Netoxický čistiaci saponátový sprej: On Guard  saponát (prípadne iný ekologický saponát), do toho Abode, doliať vodou.
 6. Čistenie špinavých, zapáchajúcich tkanín, topánok, zvieracích pelieškov: do ekologického saponátu pridajte Abode.
 7. Sprej proti zápachu v topánkach: 1:1 voda a alkohol, do toho pár kvapiek Purify a Abode. 
 8. Masáž: 3 kvapky do základného oleja.
 9. Kúpeľ: 2 kvapky do misky so soľou, pomiešať, nasypať do vane, alebo do lavóra na kúpeľ nôh.
 10. Do aviváže (návod je v Purify), nakvapkať na loptičky v sušičke prádla. 

Zloženie

Olej z kôry Citrus aurantifolia (limetka), olej z plodov Litsea cubeba, olej z Cinnamomum cassia, olej Eucalyptus citridora, olej z listov Melaleuca Alternifolia (čajovník), olej z dreva Thuja plicata, olej z listov Eucalyptus kochii, olej z listov/stoniek Coriandrum sativum (koriander), olej Lavandula hybrida, olej z lístkov Backhousia citridora. 

Roman Chamomille

Kamilkový olej - univerzálna pomoc, ktorú treba mať poruke

Babky varili kamilkový čaj na všetko. Vôňa kamilky pri nanesení na telo aj pri vdychovaní upokojuje a dáva nám vedieť, že v hĺbke situácie je všetko v poriadku a že keď sa v kľude posadíme a vypijeme šálku tohto blahodárneho čaju, vdychujúc jeho vôňu (možno s trochou medu), v tomto novo-nadobudnutom pokoji nájdeme riešenie, alebo zmierenie, prijatie. Kamilka je stelesnením nehy, pohladenie, utíšenia fyzickej aj duševnej bolesti, ale aj symbolom statočnosti a jemnej, no účinnej sily. Starí Rimania používali olej rumančeka rímskeho na dodanie odvahy počas vojny.  

Kamilka je všestranný pomocník pre ľudí od 0 do 100 rokov. Aj o ňom platí "keď nevieš, čo, daj kamilku". 

 • Jeden z mála olejov, ktorý môžu (riedený) bábätká rovno od narodenia (spolu s Lavender, Tea Tree a Tangerine). 
 • Trávenie - kvapku na bruško, zakvapnúť olejom, rozotrieť v smere hodinových ručičiek. Upokojuje tráviaci trakt, vrátane pankreasu a pečene. 
 • Oči - natierame okolo očí jednu kvapku riedenú, podporuje zdravie a funkčnosť zraku, ale aj zápaly. 
 • Stres: vdychovať, a/alebo natierať na nadobličky. Harmonizuje aj hormonálny systém. 
 • Dýchacie cesty: vdychujme, alebo natierajme riedený. 
 • Pleť: pridajme kvapku do krému, ktorý denne používate, aby ste využili jeho upokojujúce účinky na pokožku.
 • Bolesť hrdla: vezmime kvapku do úst a prevaľujme ju na jazyku. Dve kvapky do vlažnej vody, kloktať. 
 • Bolesť zubov: kvapku na prst, potierať ďasno. Môžeme pridať klinček, tea tree, alebo myrhu. Keď idú bábätkám zúbky: potierať kokosovým olejom s kvapkou kamilky a levandule. 
 • Vlasy: pridajte 1 – 2 kvapky do šampónu či kondicionéru. Pridajte kvapku kamilkového esenciálneho oleja do vlasovej vody, alebo si urobte svoju: do sprejovej fľašky trochu alkoholu, 5 kvapiek es. oleja Roman Chamomille a dolejeme vodou, alebo hydrolátom do 100 ml. 
 • Spánok: 1 – 2 kvapky na spodnú čas chodidiel pred tým, ako pôjdete do postele. 
 • Parfum: Zmiešajte s inými kvetinovými esenciálnymi olejmi, napríklad Levanduľa, Ylang-ylang a Pačuli, dolejte kokosovým olejom, do roll-onu. 
 • Obklad na rany: 1 kvapka do vody, namočíme kúsok gázy, priložíme na ranu.
 • Aj štvrť kvapky urobí veľké veci, môžeme si olej pripraviť rozriedený a pridávať do denného krému, alebo natierať na srdce na upokojenie a nastolenie vntorného mieru. 

Jedna 5ml fľaštička obsahuje 88 kvapiek vzácneho esenciálneho oleja Roman Chamomille. 

Northern Escape

Ten pocit, ako keď idete po lese a sú tam čerstvo spílené stromy, alebo v parku k vám zavanie vôňa nejakého koniferu - tá voľnosť, ľahkosť, sloboda a ľahká eufória - to je Northern Escape (v preklade "únik na sever". 

V tomto oleji akoby sa všetky najkrajšie stromy sveta k vám sklonili a pokropili vás blahodárnou hmlou svojich esencií, svojou prirodzenou krásou, silou a pokojom.

Northern Escape je u nás limitkou - to znamená, že ju dostaneme len pri zvláštnych príležitostiach, ako je BOGO. Ak hľadáme olej, ktorý nás po rušnom dni zavedie do oázy prírody, olej, ktorý nás upokojí, uzemní a dá nám voľne dýchať, potom je to Northern Escape. 

Niekedy sa necháme pohltiť vlastnými myšlienkami. Mnohé starosti, ktoré nám teraz okupujú myseľ, budú zajtra nepodstatné. Naučme sa preto ODKLADAŤ starosti. Pomôže nám efektívne pracovať, ale špeciálne to potrebujeme pri návrat domov z práce. Nedávno som čítala: 

"Každý je nahraditeľný v práci. Ale nikto nie je nahraditeľný doma."

Domov, rodina, ľudia nám blízki, to je miesto, kde skutočne žijeme a kam máme prísť s otvoreným srdcom a pokojnou mysľou. Preto si niektorí pripravujú Northern Escape, alebo iné drevité oleje, do auta, alebo do vrecka a kým prídu domov, doprajú si zopár hlbokých nádychov na preladenie.  Northern Escape je vytvorený na tento účel - na to, aby sme nechali starosti za sebou. Japonci majú metódu FOREST BATH - kúpeľ lesom. Prejsť sa lesom je liečivé.

Neznie to krásne? Môžeme sa cítiť uvoľnení, pokojní, v bezpečí. plne prijímaní a podporovaní, v súlade s prírodou. To by sme chceli ovoniavať celý deň. A prečo nie?

Použitie:

 1. Mastná pleť: 2 kvapky do tonera, alebo 1 kvapka do krému.
 2. "Zahoď starosti": Northern Escape + Tangerine do difúzera.
 3. Masáž nekonečnej úľavy: Northern Escape + Deep Blue + kokosový olej.
 4. Svieži turista: riedený v kokosovom oleji votrite do chodidiel a lýtok pred dlhou túrou, alebo behom.
 5. Privítajte svieže ráno dvoma kvapkami Northern Escape na dlaždičky do rohu sprchy,
 6. 1 kvapka do dlane na rýchlu relaxáciu a oslobodenie od napätia a dotieravých myšlienok, na krátku "návštevu lesa" počas dňa,
 7. Pridajte ku každodennému meditačnému cvičeniu - stačí nadýchnuť jednu kvapku z dlane, 
 8. Na "preladenie" po rušnom dni dve kvapky do pasívneho difúzera vo vašom aute, alebo kvapku do dlane,
 9. 3 kvapky do difúzera v spálni na lepší spánok, 
 10. 2 kvapky do difúzera v detskej izbe na čistenie dýchacích ciest,
 11. 1 kvapka do dlane, k tomu troška kokosového oleja, pomasírovať unavené svaly, alebo chrbát, šiju,
 12. 2 kvapky do misky so soľou, nasypať do kúpeľa pre hlboký relax a regeneráciu,
 13. 1 kvapka do sauny,
 14. 1 kvapka na hrudník, na vnútornú stranu kabáta, alebo na kúsok vlnenej látky vloženej do kabelky pre pocit uzemnenia, vnútornej stability.  
 15. 2 kvapky na šiju ako osobný unisex parfum.


Tiež ste nadvihli obočie, keď ste si prečítali v zložení Northern Escape "Lavandin"? 

Konečne som sa dozvedela, čo to je za rastlinku, ktorú mi v Hornbachu predali ako levanduľu, ale mala trochu iné kvietky aj vôňu - a aj účinok (skôr osviežujúci kvôli gáfru). Tu sú obrázky, možno aj vy máte v záhradke LAVANDIN! https://www.castlefarmkent.co.uk/blogs/castle-farm-diaries/lavender-vs-lavandin-what-is-the-difference

Aký je rozdiel oproti inej limitke - Hygge? 

Obe zmesi sú drevité a navodzujú pocit pohody. Kým Hygge je (ako názov napovedá) skôr symbolom útulného priestoru, domácej pohody, evokuje posedenie v drevenej chate pri krbe, cítiť v ňom drevo a trošku dymu a trošku kože, Northern Escape je skôr olejom spojenia s drevom a stromami vonku - pri prechádzke lesom. 

doTERRA vždy podporuje ekologické a udržateľné získavanie zdrojov

Mnohé dreviny získava doTERRA z odpadu pri ťažbe dreva (napr. Black Spruce - Čierny smrek), alebo ako súčasť ekologických aktivít - čistenie od invazívnych drevín. A napr. konáre cypryšu, ktoré zostávali po tvarovaní stromov, sú teraz vítaným vedľajším príjmom lesných robotníkov. 

Zloženie: 

Olej z vetvičiek/listov Picea Mariana (čierny smrek - Black Spruce), olej Abies Sibirica (Siberian fir - Sibírska Jedľa), olej z kôry Abies Balsamea (jedľa balzamová rastúca v Kanade), olej Lavandula Hybrida (Lavandin), olej z dreva Juniperus Virginiana (borievka - juniper berry), olej z vetvičiek/listov Cupressus Sempervirens, olej Chamaecyparis Obtusa (Cypriš Hinoki), Cedarwood, olej Boswellia Serrata, olej z dreva Cupressus Nootkatensis (Cypriš Nootka), olej z kvetov Cananga Odorata, olej z púčikov Eugenia Caryophyllus (klinček).

Čiže všetky vzácne dreviny plus Cananga (odroda Ylang-Ylang), Lavandin a Klinček.


ROSE touch

Damascénska ruža, riedená frakcionovaným kokosovým olejom v roll-one, 10 ml.

Už stáročia je považovaná za luxusný prípravok na pleť a ako súčasť zvodných parfumov.

Kráľovná kvetov, kráľovná esenciálnych olejov.

Čistý olej je taký silný, že ani by ste nechceli jednu kvapku použiť. A je aj veľmi drahý (5 ml kvalitného a pravého esenciálneho oleja z Damascénskej ruže stojí vyšeo 300 €). Ale nemyslite si, že ak rozmeníme túto vzácnu kvapku v dobrom kokosovom oleji,  bude účinok menší! Práve, že doTERRA Rose Touch, teda riedený vysoko kvalitný olej v roll-one má pre nás ešte lepšie využitie, lebo stačí malá "čiarka" týmto olejom, aby sme mali účinok.

 • Emocionálne: spojenie so sebou samým, hojenie srdca, pocit lásky. Stav zamilovanosti je opojný, no krátky. Oslaďme si život romantickým pocitom, že sme v miestnosti plnej ruží, alebo uprostred ružového sadu. Nanášajte na srdce a vdychujte. Dvihne mraky z našej mysle a prinesie ľahkosť, nehu, sebavedomie - pocit, že sme milovaní. Pozn.: Emily Wright, spolu-zakladateľka doTERRA si dáva Ružu denne na hrudnú kosť, keď ide cvičiť - lebo cvičenie považuje za akt sebalásky, za prejav starostlivosti o svoje telo a dušu.   
 • Pleť: naneste večer na vyčistenú pleť pod hydratačný krém, je to veľmi účinný hydratačný, hojivý a regeneračný olej. (Je aj súčasťou proti-vráskovej zmesi Salubelle a detskej zmesi na hojenie kože a posilnenie imunity Stronger. 
 • Stres: uvoľňuje napätie, strach, nepokoj z mysli aj z tela. Nanášajte na pulzné body a vdychujte z dlane. Stačí len málo. 
 • Ženy: uvoľňuje príznaky PMS, ako nepokoj, podráždenosť, nespavosť, menštruačnú bolesť. Použite ju ako parfum, alebo nanášajte malé množstvo na podbruško, samostatne, alebo v zmesi napr. s levanduľou, geraniom, clary sage. 
 • Intimita: cítiť sa dobre, euforicky, optimisticky, v radosti, romanticky - to je krásne naladenie pre túžbu a prebudené libido. Využite kúzelnú kombináciu olejov Rose, Clove, Vanilla! 
 • Charakter: Ruža je spôsob, akým nás príroda povzbudzuje cítiť,  že sme ušľachtilí - že sme vznešené, kráľovské bytosti! Keď vstúpiš do svojho vnútra, tam, kde si v spojení s Dobrom a Pravdou, vtedy sa stratia pochybnosti, nastúpi jasnosť, ustúpi zbytočný stres. Zavládne pohoda, môžeme byť v kontakte s posvätnosťou nášho života, jednoduchšie prijímať múdre rozhodnutia a konať šľachetne.  

GERANIUM

💃🏻 k Ruži, kráľovnej, prislúcha princezná - Geranium. 

Má ako jediný olej významnú zložku rovnakú ako Ruža - GERANIOL. 

 •  Lístky a kvety Gerania - vonného muškátu sú jedlé, preto sa oddávna využívajú v čajoch, želé a dezertoch. 

 • Difúzovanie - pokojná, láskavá atmosféra.
 • Na pleť - pôsobí ako antioxidant, skrášľuje, omladzuje a rozjasňuje pleť.
 • Očista pečene a obličiek - nachádza sa v esenciálnom oleji a tobolkách Zendocrine. 
 • Vynikajúci repelent. Zmešajte Cedarwood, Geranium, Lemongrass - proti moliam šatovým aj potravinovým. Do pasívneho difúzera, nakvapkať raz týždenne. 
 • Hojenie rán, záderov, otlakov: lavender, tea tree, geranium, prípadne pridať frankincense a deep blue, zriediť kokosovým olejom.
 • Regenerácia, hojenie tela aj duše: Naneste muškát na pokožku po osprchovaní alebo ho zmiešajte s frakcionovaným kokosovým olejom a využite účinky na celé telo. 
 • Použite pri kozmetickom ošetrení tváre s naparovaním na otvorenie pórov a na pomoc so skrášlením vzhľadu pleti.  
 • Do šampónu alebo kondicionéru. 
 • Na masáž zmiešajte 5 kvapiek s približne 10 ml základového oleja. 
 • Na kúpeľ zmiešajte 5 kvapiek s približne 5 ml základového oleja. 
 • Na parfumovanie, zmiešajte 1 kvapku s 10 kvapkami základového oleja.
 • Na ochutenie nápojov a dezertov - radšej menej ako kvapku, špáradlovou metódou.